Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Iraklı mülteciler, İlim Yayma Vakfı’nda Hanımlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen toplantıya götürüldü. Mülteciler, burada yapılan kaynaşma toplantısında dernek üyeleri ile sohbet edip sorunlarını dile getirdi.

İlker AKTAŞ/ SAMSUN –

Samsun’da Iraklı mülteciler, bugün Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Kadın, erkek çocuk yaşlı yaklaşık 500 mültecinin meydanda bulunması dikkat çekti. Iraklı mülteci Abdullah Khazal, “Bize dün akşam bir telefon geldi ve burada toplanmamız gerektiğini söylediler. Bir toplantıya götürüleceğiz” dedi.
Vatandaşların meraklı bakışları arasında bekleyen mülteciler, İlkadım Belediyesi’ne ait otobüsle Cumhuriyet Meydanı’ndan alınıp, İlim Yayma Vakfı’nda Hanımlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilen sohbet toplantısına götürüldü. Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Hanımlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sevim Sula, “Bugün mülteci kardeşlerimizle kültür bağımızdan kaynaklanan birlikteliğimizi arttırmak, onlarla beraber olduğumuzu bildirmek, onların Samsun’da çalacak bir kapıları olduğunu anlatmak için toplandık. Onların dertlerini sorunlarını dinledik” diye konuştu. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI