Dermatoloji Uzmanı Dr. Fulya Tezel, hamilelik sürecinde kadınların mezoterapiye dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Mezoterapinin genellikle yaşlanmış deri hücrelerinin yenilenmesi, derinin parlaklığının artması ve deri üzerindeki hücrelerin daha sıkı bir yapıya kavuşmasını sağlayan bir tedavi yöntemi olduğunu ifade eden Dr. Fulya Tezel, “Mezoterapi ile yaşlanmaya karşı bir savunma mekanizması geliştirecek ve sağlıklı bir cilt yapısına da sahip olabilirsiniz. A, C ve E vitaminleri, bu tedavi yönteminde kullanılan vitaminlerdir. Bu vitaminlerin depolanması yapılır ve deri üzerindeki köklere enjekte edilir. Bu sayede deri üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Bu amacın neticesinde daha parlak bir deri ile karşılaşmak mümkün olacaktır” dedi.

“NORMAL HAYATINIZA DEVAM EDİN”

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fulya Tezel, bu tedavi yönteminde kesin sonucun 6-8 seans arasında alındığını kaydederek, “Seans geçişlerinde normal yaşantıya devam edilir. Hayatın doğal akışını sıkıntıya sokacak durumlar, bu tedavi yönteminde söz konusu değildir. Bu noktada tek sıkıntı, derisi hassas olan kişilerde ortaya çıkar. Uygulama esnasında deri üzerinde beliren bazı kızarıklar olacaktır. Bu kızarıklar, makyaj ile kapatılarak doğal yaşam akışına devam edilebilir” diye konuştu.

Bu tedavi yönteminin sadece deri ile alakalı uygulanan bir yöntem olmadığını belirten Dr. Tezel, şöyle konuştu:

“Saç dökülmesinde de bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Bu yöntem ile birlikte yenilenmiş hücreler, saç dökülmesini durduracak güce sahip olacaktır. Aynı zamanda saç dökülmesi riskini de neredeyse ortadan kaldıracaktır. Ankara’da son teknoloji uygulama cihazlarıyla mezoterapi tedavisi başarıyla uygulamaktadır. Saç dökülmesi, derideki lekelenmeler başarılı mezoterapi uygulamaları ile kesin çözümler vermektedir. Tüm cilt hastalıklarında, tüm cilt tedavilerinde olduğu gibi mezoterapi uygulaması gerektiren sorunlarda da uygulamanın yapılacağı merkezin seçimi önem taşımaktadır. Uzman kadroları, gelişmiş teknolojik donanımları olmayan merkezler, cilde zarar verebilmektedir.”