Altındağ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarından sonra hayata dönen ve tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Hamanönü ve Hamamarkası bölgesi, film yapımcılarının da gözdesi oldu. 

Bu zamana kadar pek çok klip, dizi, fotoğraf ve televizyon programı çekimi için kullanılan bölge, şimdi de bir sinema filmine ev sahipliği yapıyor.
Yapımcılığını Bülent Aydoğan’ın yaptığı, başrollerini İsmail Hacıoğlu, Şefik Onatoğlu, Nilay Duru ve Melda Arat gibi başarılı oyuncuların paylaştığı “Kafes” isimli sinema filminin çekimleri, Hamamarkası bölgesinde devam ediyor.
“Burası doğal bir plato…”
120 kişilik bir ekiple bölgede çekimlerin sürdüğünü belirten yapımcı Bülent Aydoğan, mekan olarak Hamamarkası bölgesinin filmin temasına çok uygun olduğunu söyledi.
1978-1982 yılları arasında yaşanan siyasi olayları daha farklı bir bakış açısıyla beyazperdeye aktarmaya çalıştıklarını belirten Aydoğan “Bu zamana kadar değişik birkaç yerde çekim yaptık.
Dönemsel bir film yapıyoruz ve bu bölge bunun için doğal bir plato… Yaşayan bir bölge… Plato kurmamıza gerek kalmadı.
Taceddin Dergahı’nda, Hamamarkası’nın birkaç değişik yerinde çekimlerimiz sürüyor. Ulucanlar Cezaevi’nde de çekimlerimiz olacak.” dedi. Şu ana kadar çalıştıkları her noktada Altındağ Belediyesi’nden hep destek gördüklerini ifade eden Aydoğan, Altındağ Belediyesi’ne yardımlarından ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
18 Nisan’a kadar bu bölgede çekimlerinin süreceğini belirten Aydoğan, filmin 23 Mayıs’ta vizyona girmesini planladıklarını da sözlerine ekledi.