Futbol Federasyonu seçimine 2 gün kala Yıldırım Demirören ve Haluk Ulusoy, arasında ki, rekabet iyice kızıştı.
Demirören’in, Türkiye Futbol Federasyon (TFF) Başkanlığına seçilmesinden bugüne kadar yapılan çalışmalarında siyasetten destek aldığı açıkça ortaya çıkıyor.
Federasyon seçimlerinde tarafsızlık ilkelerine dayalı yapılan yorumlarda Ulusoy tek başına kalırken, Demirören’in, siyaset ile ilgili yerlerden yeterince aldığı destekle seçime girdiği netleşiyor.
Ulusoy’un, adaylığına bakıldığında karşısına seçimlerde uygulanan “baraj uygulaması” çıkıyor; Özellikle Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ağabeyimize bir kaç hatırlatma yapmadan edemeyeceğim.
1923 yılında kurulmuş, olan Başkentin temsilcisi Gençlerbirliği Ankara’ yı yıllarca başarıyla temsil etmiş ve Türk futbolu adına büyük bir başarı kazandığı inkâr edilemez.
Buna diyeceğimiz yok. İlhan Cavcav, Kulüp Başkanlığını bugüne kadar rakipsiz götürdü ve götürmeye de devam ediyor. İşine geldiğinde herkese meydan okuyor, işine gelmediğinde hemen 90 derece dönüş yapıyor.
Ankara futbolunu bugüne kadar yakinen takip edenlerden birisi olarak futbolun son 13 yıldır, siyasetin içerisine bu derece sokulduğunu çok yakından izliyorum.
İlhan Cavcav, bu seçimde de Demirören, yanlısı olduğunu ortaya açıkça koyacaktır. Haksız da değil. Çünkü emir büyük yerden geliyor!
Özellikle başta Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKKF) Eski Başkanı Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği ile temaslarını güçlü şekilde sürdürüyor.
Anlaşılıyor ki, bu durumda Haluk Ulusoy’un, işi bir hayli zor.
Bir tarafta siyasi destekli Demirören var. Diğer tarafta da tek başına mücadele eden başarılı Federasyon eski Başkanı var.
Ulusoy’un Federasyon Türk Milli takımımızın dünya üçüncüsü olduğu yıllarda ulusumuzun elde ettiği bu büyük başarıyı unutmamak gerekir.
Her şeyin siyaset olmadığını, hakkın adaletin tecellisini yerine getirerek görev yapacak kulüp başkanlarımızın olduğunu da unutmamak lazım.
25 Haziran Perşembe günü Türkiye Futbol Federasyonu seçiminde her şeye rağmen Haluk Ulusoy’un, işi zor gibi Demirören ise kazanacak görünüyor.