Başkan Fethi Yaşar, görevindeki 8’inci yılını kutladı ve festivalde HalkKart projesinin tanıtımını yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı HalkKart Projesi’nin tanıtımının yapıldığı festivale Yenimahalle halkının da büyük ilgisi gözlerden kaçmadı.

Ankara-Hiçbir sağlık güvencesi olmayan ve üzerine tapusu olmayan ihtiyaç sahipleri için YeniKart’ı hayata geçiren Yenimahalle Belediyesi bir ilke daha imza atarak HALKKart’ı da hayata geçirdi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde büyük bir katılım ve şölenle HALKKart tanıtıldı. Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Halkın büyük katılımı görülürken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Levent Gök, Haluk Koç ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı.

Yenimahalle sınırları içerisinde, hemşehrilik bilincini yaratmak ve Yenimahalle’de yaşamanın ayrıcalığını vatandaşlara hissettirmek isteyen Yenimahalle Belediyesi, hastaneden markete, eğitimden akaryakıta, kırtasiyeden kuaföre kadar birçok alanda vatandaşlara indirim avantajı sağlayacak olan “HALKKart” projesinin başlangıcını yaptı. Yenimahalle’de ikamet eden vatandaşlara dağıtımı başlanan kart ile ilk alışverişi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yaptı.

Başkan Yaşar, ‘’Hesap vermek için karşınızdayım’’

Etkinlik Başkan Yaşar’ın görev süresince yaptığı hizmetleri anlatan tanıtım filmiyle başladı. Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılında şehitleri minnetle anarak konuşmasına başlayan Yaşar, “Yenimahalle halkına hesap vermek için bugün karşınızdayım. 8 yılda yatırımlarımızın ardı arkası kesilmedi. Çünkü her zaman kamunun kaynaklarını kamu yararına kullanmayı ilke edindik. Ticaretten gelen biri olarak kendi paramı harcar gibi bütçemizi planlı kullanıyorum. Yaptıklarımız ortada” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini vurgulayarak, “Biz her kuruşun hesabını vatandaşa verdik. Bu da bizim namus görevimizdir. ‘Aile sigortasını uygulayamazsınız’ dediler. Onu da belediyelerimizde hayata geçirdik. Yenimahalle Belediyesi de bunlardan biri. Şimdi HALKKart uygulaması Yenimahalle’de hayata geçiyor. Bu kartın kaybedeni yok. Herkes kazanacak esnaf, sanayici, işçi herkesin kazandığı sistem. Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Yaşar, Kılıçdaroğlu ’na fahri Yenimahalleli olarak HALKKart verdi.