Altındağ Belediyesi’nden emekli Selma Ergen, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Ergen, 29 Mart’ta yapılacak ön seçimde CHP’li üyelerden destek istedi.

Bir sigorta firmasında halen Genel Müdür olarak görev yapan Selma Ergen, 7 Haziran 2015’te yapılacak olan genel seçimler öncesinde, CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
1959 Ankara doğumlu olan Ergen, CHP Yenimahalle İlçe Örgütü Sorumlu Başkan Yardımcılığı, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı, CHP Yenimahalle İlçe Eğitim Sekreterliği, CHP Yenimahalle İlçe Saymanlığı görevinde bulundu.
Halen Yenimahalle Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Ergen Batıkent Atatürkçü Düşünce Derneği, Emekli-Sen ve Halkevleri üyesi.
Evli ve 2 çocuk annesi olan Ergen, Meclis’te halkı temsil etmek ve halkın sesi olmak için Milletvekili aday adayı olduğunu belirtti.
İnsanı insan yapan temel değerlere sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Ergen: “Çalışanıyla, üreteniyle, tüketeniyle, emeğinin değer bulması yolunda ekmeği için, aşı için mücadele eden insanların alın terlerinin hakkını alabilecekleri ortam ve olanaklar yaratmak için aday adayıyım” diye konuştu.
Ergen, kadın dernekleri başta olmak üzere yerel demokrasinin en önemli yapı taşları olan sivil toplum kuruluşları ile yoğun iletişimde bulunmak ve onların sözcüsü olmak için Meclis’te olmak istediğini ifade etti.
Ergen: “Çocuklarımıza daha huzurlu, daha mutlu, yüzlerinde gülücük eksilmeyen günler bırakmak için aday adayıyım” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI