MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Almanya Federal Parlamentosu’nun 1915 Ermeni olaylarını ‘Soykırım’ olarak niteleyen yasa tasarısına yönelik olarak yaptığı, “Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım” açıklamasını eleştirenlere tepki gösterdi.

Halaçoğlu, “Benim ve bizim ne yaptığımızı soruyorlar. Ne çabuk unutuyor insanlarımız hayret ediyorum. Beni bu araştırmaları yaparken görevden alan kimlerdi?” diye sordu.
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Almanya Federal Parlamentosu’nun bir süre önce 1915 Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen yasa tasarısını kabul etmesine tepki gösterdi, Halaçoğlu, “Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım. Göz göre göre gelen bu harekete rağmen Hükümet ne ile meşguldü? Başkanlıkla herhalde” ifadelerini kullandı. Halaçoğlu, bu yönde yaptığı açıklama ardından bazı çevrelerin kendisini eleştirdiğini belirterek, Facebook hesabından yanıt verdi. “Ermeniler’den özür dileyen bir cumhurbaşkanınız varsa ve Ermeni çetelerince katledilmiş 518 bin 301 Müslüman Türk’ten habersizse, hâlâ beni mi suçlayacaksınız?” diyen Halaçoğlu, şunları yazdı:
“Değerli arkadaşlar. Alman parlamentosunda kabul edilen Ermeni soykırımı kararı üzerine yaptığım paylaşımın yorumlarında benim ve bizim ne yaptığımızı soruyorlar. Ne çabuk unutuyor insanlarımız hayret ediyorum. Beni bu araştırmaları yaparken görevden alan kimlerdi? Bütün dünya arşivlerinden arkadaşlarıma toplattığım 100 bin sayfadan fazla belge TTK’nda duruyordu, ne oldu? Ermeni konusunda bizzat benim ve arkadaşlarımın hazırladığı kitaplar ne oldu? Benden sonra hangi dillere çevrildi?