HAKKARİ’nin en başarılı okullarından 23 Nisan ilk ve Orta Okulunda  öğrencilerine yönelik açılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ( TEOG) sınavlarına hazırlık kursu ile spor, ebru sanatı ve santraç kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Toplam 620 orta öğrencinin öğretim gördüğü okulda 500 öğrenci hafta sonları bu kurslara katılarak TEOG sınavlarına hazırlanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan hafta sonu kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Bu kapsamda   eğitimdeki başarısıyla kentin en başarılı okulu olan  23 Nisan ilk ve Orta Okulu’nda görev yapan 25 öğretmen, hafta sonlarına evlerinde dinlenerek geçirmek yerine,  öğrencilerine TEOG, spor ve diğer sosyal aktivitelerde kurslar vererek hizmet veriyor.

Okulda öğrenim gören 620 öğrencinin 500 ‘ü açılan bu ücretsiz kurslara gelerek TEOG sınavlarına hazırlanıyor. Gelen kimi öğrenci de Ebru sanatı, spor ve satranç oynayarak zamanlarını değerlendiriyor. Kursa gelen öğrenciler, kendilerine böyle bir imkan sağlayan idarecelire ve öğretmenlere teşekkür etti. Öğrenciler,”Bizlere sunulan bu imkan sayesinde hafta sonlarımızı TEOG sınavlarına hazırlanarak değerlendiriyoruz. Öğretmenlerimiz büyük bir fedakârlık örneği göstererek hafta sonlarını bizlere eğitim veriyor.