Hakemleri biz atamıyoruz

110

Ankara’da oynanan amatör futbol karşılaşmalarını yöneten hakemlerden şikâyetçi olan bazı yöneticilerin eleştirilerini haksız buldu.

AASKF’ başkanı Kandazoğlu, “Hakemleri biz atamıyoruz. Görevlendirmeleri, İl hakem kurulu yapıyor” dedi. Murat Kandazoğlu, yapılan suçlamalara sert çıktı.

Hakemlerinde insan olduğunu hata yapabileceklerini belirten KANDAZOĞLU, toplumsal yaşam içerisinde olduğu gibi futbol karşılaşmalarında da önce hepimiz sorumluluklarımızın bilince hareketle yola çıkmalarıyız.

Kulüplerimizin sorunlarınıgörmemezlikten gelebilecek bir lüksümüz yok. Hakem atamalarına gelince, yapılan maçlara atamaları “Ankara İl Hakem Kurulu” yapıyor.

Federasyonun hakem atamalarından sorumlu tutulmasına üzüldüğünü dile getiren AASKF başkanı Murat Kandazoğlu, şu açıklamalarda bulundu.

“Son zamanlarda hakemlerden birçok şikâyetler alıyoruz. Biz de bu “şikâyetleri” dikkate alıyoruz. İl Hakem Kurulu yetkilileriyle de görüşmelerimiz devam ediyor.

Kulüplerimize gelebilecek en ufak zarara asla izin vermeyiz. Biz Federasyon olarak, önce etik adım atarak sorunlar var ise ahlaki yöntemlerle halletmekten yanayız.

Biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, içimizde bir hakem vardır o da vicdandır. Vicdan, hangi eylemlerimizin iyi, hangi eylemlerimizin kötü ya da hangi eylemlerimizin değerli ve hangi eylemlerimizin değersiz olduğuna karar vermesini biliriz.

Federasyon olarak, TFF Ankara İl Hakem Kurulunun da art niyetli olmadığına değinen Kandazoğlu, en kısa zamanda İl Hakem Kurulu yetkilileriyle bir araya gelerek bu sorunların çözümlenmesi için hassasiyet gösterilmesi talebinde bulunacaklarını ifade ederek kulüp yetkililerinden sabırlı olmalarını” istedi.