Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu başladı. Maçlar da futbol yoktu. Hadi sezon başı, takımlar tam oturmadı, transferler devam ediyor, uyum süreci sürüyor vesaire, vesaire hepsine katılıyorum.

Tüm bunlar zamanla düzelecektir. Ancak düzelmesi an zor olanı ise HAKEMLER.
Sezonun ilk haftasında hakemler sınıfta kaldı. Beyefendilerin yönettiği maçlarda verdikleri kararlar seyredenleri kahkahaya boğdu. Ahhh diye bağıranın lehine verilen serbest atışlar. Uçan tekme atanlara gösterilen hoşgörüler. Sezonun ilk haftasında verilen 3 penaltının da uyduruk olması seyredenleri Kulüp Başkanlarını ve Teknik Direktörleri sinir etti.
Hakemlerin ilk haftada gösterdikleri performansı ayakta alkışladı takımların idarecileri ve Teknik Direktörleri. Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören ile MHK Başkanı Yusuf Namoğlu bu hakemleriyle ne kadar iftihar etseler yeridir. FİFA kokartlı hakemlerimiz Cüneyt Çakır ile Hüseyin Göcek’ i göklere çıkarsalar yeridir.
Bu iki hakemimiz maçlara çıkarken, ceplerine kırmızı kartı almayı unuttukları için sarı kart gösterdiler. Hüseyin Göcek Trabzon-Konya maçında Durica, bir karate hareketi olan uçan tekmeyi atarak Traore’nin bileğini kırdı, sarı kart… Anlı-Şanlı hakemimiz Cüneyt Çakır da Beşiktaş-Antalya maçında Oğuzhan’ın rakibinin Mide, bağırsak, dalak ve böbrek komple ameliyatına sarı kart gösterdi. Aynı şekilde Göztepe-Fenerbahçe maçında Alper’e atılan tekme de kırmızı kartlıktı.
Bu hareketler gösteriyor ki hakemlerimize Karate Federasyonu sahip çıkmalı ve uluslararası müsabakalarda görev vermelidir.
Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’na sesleniyorum. “Bu hakemlerle Lig bitmez”.
Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonunun son maçı da oynandı. Maçta yine hakem komedisi vardı. FİFA kokartlı Halis Özkahya diğer arkadaşları gibi yönetti Maça gelince.
Galatasaray-4 Kayseri-1… Maça ev sahibi kalabalık seyircisi önünde istekli, arzulu ve sinirli başladı. Ev sahibi 6 transferiyle başladı ama takım oyunu oynayamadı. Aynı şey konuk takım içinde geçerli. Ev sahibi kaliteli ayakları ile sonuca gitti. Ev sahibi geçen sezon olduğu gibi duran toptan gol yedi. Konuk takım ilk yarı gol atmasına rağmen 0 çekti. İkinci yarı ev sahibi top yapıp kendi sahasında kalınca konuk üstüne gelmeye çalıştı ama başarılı olamadı.
Bu arada, Fenerbahçe’ nin yeşil renkli, Beşiktaş’ın kül rengi ve Galatasaray’ın mor-turuncu renkli formaları bir rezalet. Nerden, kim bulmuş bu renkleri anlayan beri gelsin.