Spor-Toto Süper Ligi bütün hızıyla devam ediyor. Cumartesi günü oynanan 4 maçta, hakemler verdikleri kararlar ile izleyenleri kahkaha boğdular..
Günün ilk karşılaşmaları aynı saatte oynandı. Federasyon bu uygulamayı niye yapar o da başka bir komedi. Neyse, Rize-Osmanlı Spor maçında favori olan Ankara takımı son dakikalarda bulduğu golle kazandı. Hakem, öyle bir karar verdi ki Rize’nin hocası Hikmet Karaman saçını başını yoldu. Yapılan orta da top Osmanlı Sporlu bir oyuncunun eline çarptı. Hakem efendi penaltıyı verdi. Osmanlı Sporlular çizgi hakemine,”Siz mi verdiniz” diye sordular.”Hayır” cevabını alınca, hakeme itiraz ettiler. Hakem efendi çizgi hakemine danıştı, düşündü ve penaltıyı iptal edip, hava atışıyla oyunu başlattı. Pozisyon bana göre penaltı. Anladık ki hakem efendi gaipten duyduğu sesle düdük çalmış.

Aynı saatte oynanan Eskişehir-Konya maçında da hakem, izleyenlere fıkra anlattı. Konya maçın favorisiydi ve kazanması normaldi. Normal olmayan ise hakemdi. Hakem efendi, komik bir penaltı ve kırmızı kartla maçı aldı Konya’ya verdi. Hakemin maçta verdiği bir çok kararda komikti.
Bir hakem komedisi de Antalya-Galatasaray maçında yaşandı. Maçın favorisi Antalya rahat kazandı.Hakem efendi ilk yarıda fena değildi. İkinci yarı da ne olduysa oldu hakem efendi komedyen oldu. Tüm pozisyonları yazmayacağım. İşte yaptıkları.Etoo’ ya yapılan %100 penaltı. Etoo’nun attığı 2.ncı golde el vardı. Rakibinin kasığına bilerek basan Emre’ye kırmızı, rakibinin sırtına voleyle vuran Hakan Balta’ya 2.ncı sarıdan kırmızıyı gösteremedi. Bu hakemden iyi komedyen olur.
Bir fıkra da Muslera’dan geldi. Etoo’nun elle attığı gole kızan hazret,”Etoo’ya yakıştıramadım. Hakeme gidip doğruyu söylemeliydi” dedi. Bende ona soruyorum,” İyi de Donk’un Etoo’yu indirmesini en iyi gören sensin. Penaltıyı niye hakeme söylemedin?”
Günün son maçında Sivas-Beşiktaş karşılaştı. Maçın favorisi Beşiktaş’tı ve kazandı. Beşiktaş şampiyonluğa doğru koşuyor. Hakem ise Tiyatrolara doğru koşuyor. Herhalde güreş hakemliğinden gelmiş. Tek kol atanları, el ense çekenleri, tırpan atanları es geçti. Bir de penaltı verdi ki, evlere şenlik.
Hakem komedisi Pazar günü de sürdü. Günün ilk maçı Başakşehir-Gaziantep arasındaydı. Favori Başakşehir rahat ve farklı kazandı. Hakemin esprisi ise Antep’in golündeydi. Hakem efendi’nin, Kalecinin 6 pas içinde tuttuğu veya tutacağı topa müdahale edilmeyeceği kuralını bilmediği anlaşıldı.
Aynı saatte oynanan Kasımpaşa-Kayseri maçında hakemin çok espri yapmadığını gördük. Maçta ilk yarı Kasımpaşa oynadı, golleri kaçırdı, Kayseri ise bir atak yapıp golü buldu. Kasımpaşa bu gole son saniyelerde golcüsü cevap verdi. İkinci yarı Kayseri iyi oynayıp kazanmasını bildi.
Bursa-Akhisar maçında da hakem espriler yapmadı. Maça Bursa hızlı girdi ve golleri hızlıca kaçırınca, Akhisar duruma el koyup güzel bir golle soyunma odasına gitti. İkinci yarıda da aynı durum devam etti. Bursa kaçırdı da kaçırdı. Akhisar maç biterken güzel bir golle skoru belirledi.
Günün gece oynanan maçında hakemin küçük küçük espriler yaptığını gördük. Hakemin esprilerine fazla gülmedik. Fenerbahçe’nin farklı kazanmasına rağmen, seyircisi de gülemedi. Çünkü sarı-lacivertlilerin karşısında hiçbir şey oynayamayan bir Mersin vardı. Seyircinin kendi futbolcusunu protesto etmesi de ayrı bir komediydi.