Çalınmayan fauller, hatalı yürümeler bu nasıl iş ya. 21 sayı yı kapatmaya çalış, savunma yap, farkı kapat, öne geç ama o ahlaksız SLOVEN HAKEMİ geçeme. Basketbol adına utanç verici bu durumda CSKA lekeli bir Şampiyonluk elde etti.

CSKA dört kez ucundan döndüğü Şampiyonluğu hakem kararı ile kazandı. İçimden maçı yazmak gelmiyor ama yapacak bir şey yok.
Obradoviç Rus ekibi önüne Sluokos, Datome, Klanic, Vesely, Bogdanoviç le değişik bir beşle başladı. Sarı lacivert li takımda Datome müthiş başladı. Ancak Obrodaviç onu dışarı alınca hücum gücümüzü kaybettik. İlk yarı boyunca Bagdonaviç sahada yoktu. Sluokos ve Dixon takımı oynatamadılar, faul yüzdemizde çok düşük olunca oyundan tamamen koptuk.
CSKA Teodosiç oyuna girince rahatladı. Onun attığı sayılar ve yaptığı asistler oyunu Rus ların lehine değiştirdi. İtioudis hücumda Utoh u üç saniye dışına çektirip oyuncularını potaya rahatça gitmesini sağladı. Pota dibini de iyi kapatan CSKA Utoh ve Vesely e sayı şansı vermedi. Higgins ve Kurbonov da skora katkı verince ilk yarı 50-30 yirmi sayılık bir farkla Rus ekibi lehine bitti.
Üçüncü çeyrek te Fenerbahçe sert savunma yaptı. CSKA nın oyununu da bozdu ancak Vesely faulleri 10-1 atınca farkı ancak dört sayı indirebildik.
Son çeyrek te CSKA yı sahadan sildik. 21 sayı yenik durumdan Dixon ın basketleri ve asisti Utoh sayısı ile son saniyelerde öne geçtik ama bir şans basketi ile Ruslar eşitliği sağladı ve maç uzatmaya gitti.
Uzatmada Sloven hakeme karşı oynadık. Ve kaybettik.
Obradoviç başta olmak üzere 21 farklı yenik durumda sahada varını yoğunu koyan Fenerbahçeli oyuncuları kutluyorum.