Hacettepe’nin nihayet yüzü güldü

215

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta ligin dibinden kurtulma savaşı veren Hacettepe, nihayet arzuladığı 3 puana, kendisi gibi puan fukarası olan Anadolu Üsküdar’ı 2-1 yenerek kavuştu.

Son galibiyetini 11 Aralık’ta deplasmanda sürpriz bir sonuçla Amedspor’u 5-2 yenerek alan Başkent ekibinin o tarihten bu yana bir türlü şansı tutmamıştı.

Karşılaşma boyunca etkili, arzulu, baskılı ve oldukça yüksek tempolu bir futbol ortaya koyan mor-beyazlılar, rakibine önde basarak atağa çıkmasını engellemek istedi.

Bunda da büyük ölçüde başarı sağladılar. Özellikle rakip takımdan Fatih’in 29. dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalmasıyla oyunun kontrolünü eline geçirdiler.

Nitekim aradıkları golü de bu dakikalarda buldular. İçeride ve dışarıda dağıttığı ucuz puanlarla ligin dibini adeta mesken tutan Hacettepe, önceki maçlarına oranla daha organize olmuş bir görünüm sergiledi.

Orta alan ve savunma arasındaki bağlantılar ve pas alışverişleri mükemmele yakındı ve takım içindeki yardımlaşma da üst seviyedeydi. Maçın hakemi başarılı bir yönetim gösterdi.

Pozisyonlara yakındı. Sertliğe prim tanımadı ve kartlarına başvurmaktan kaçınmadı. Yardımcılarıyla da iyi anlaştı.