Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta tehlikeli bölgeden sıyrılmak için son maçlarında büyük bir performans sergileyen Hacettepe, ligin üst katlarında play-off mücadelesi veren güçlü rakibi Kocaeli Birlikspor karşısında da fırtına gibi eserek farklı bir galibiyet aldı:3-0.

Baştan sona kadar her hattıyla mükemmel bir futbol ortaya koyan mor-beyazlılar hırslı, arzulu, baskılı ve müthiş tempolu bir oyunla rakibine boş alan bırakmayarak adeta nefes aldırmadı.

Tüm ataklarda hem bireysel hem de takım tekniği olarak üst düzeyde bir mücadele örneği gösterdiler. Orta alan ve savunma arasındaki bağlantılar ve pas alışverişleri de üst seviyedeydi.

Defansının yerinde müdahaleleriyle, kalesinde ciddi sayılabilecek hemen hiçbir tehdit oluşmasına izin vermedi.
Bu galibiyetle puanını 33’e çıkaran Başkent ekibi, ateş hattının dışında durma adına büyük avantaj sağladı.

Karşılaşmanın hakemi çok başarılı bir yönetim gösterdi. Disiplin uygulamalarındaki kararlılığıyla sertliğe prim tanımadı, pozisyonlara yakın oldu. Kartlarına başvurmaktan kaçınmadı. Yardımcılarıyla iyi anlaştı.

STAT: Cebeci İnönü Stadyumu
HAKEMLER: Hasan Avcı (***), Fatih Söyler (***), Hüseyin Aylak (***)
HACETTEPE: Yasin (***), Orhan (***), Fethi (***), Rahmi Can (***) [Berat Aydoğdu (**), dk 76], Yıldırım (***), Taylan (***) [Ömer (?), dk 86], Mahmut (***), Kadir (***), Berat Ayberk (**) [Serdarcan (**), dk 65], Hüseyin (***), Noyan (***)
KOCAELİ BİRLİKSPOR: Fatih (*), Uğur (*), Erdi (*), Burak (*), Gökhan (**), Kürşat (**), Aydın (*), Turgay (*), Uğur (**), Onur (*), Mehmet Gürkan (*) [Mutlu (?), dk 78]
SARI KARTLAR: Noyan, Yıldırım, Hüseyin, Serdarcan (Hacettepe); Onur, Burak (Kocaeli Birlikspor)
KIRMIZI KART: Onur (dk 61, ikinci sarıdan), Erdi (dk 87) (Kocaeli Birlikspor)