ÇALIŞAN  gazeteciler, hangi koşullarda nasıl çalıştıklarını fotoğraflarla anlattı.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tam da Çalışan Gazeteciler Günü’nde bir çırpıda izlenip geçen görüntülerin görünmeyen arka planının hikayesini bir sergiyle paylaştı.
Bugün Taksim Metrosu’nda açılan fotoğraf sergisi 17 Ocak’a kadar ziyaretçilerine haberin arka planını gösterecek.
HABER KAMERAMANLARININ FOTOGRAF SERGISI, TAKSIM METROSU'NDA ACILDI. SERGI 17 OCAK'A KADAR ZİYARET EDILEBILECEK. (ISTANBUL-DHA)
HABER KAMERAMANLARININ FOTOGRAF SERGISI, TAKSIM METROSU’NDA ACILDI. SERGI 17 OCAK’A KADAR ZİYARET EDILEBILECEK. (ISTANBUL-DHA)

Türkiye Haber Kameramanları Derneği ve Kültür A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen sergide 68 fotoğraf yer alıyor. Serginin İstanbul’dan sonraki durağı İzmir olacak, ardından da 81 ilin tamamında 68 fotoğraf sergilenecek. Türkiye genelinde 500 üyesi bulunan Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin sergisine yine haberciler geldi ve sergiye konu olan haberlerde olduğu gibi serginin haberini yaptı. Fotoğraflardaki bazı kahramanlar hem o anları, hem de mesleklerini meslektaşlarına anlattı. Dernek bu yıl 21’incisini düzenleyeceği Uluslararası Zoom Haber Ödülleri yarışmasının ödül törenini ilk kez İstanbul’da düzenleyecek. Ödül alacaklar 8 ülkeden 2500 gazetecinin vereceği oylarla belirlenecek.