ANTALYA – Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2015-2016 akademik yılı için yetenek sınavları yapıldı.

AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) 2015-2016 akademik döneminde resim, grafik, seramik, heykel, müzik, fotoğraf, geleneksel Türk el sanatları bölümlerine 165 öğrenci alınacak. Özel yetenek sınavlarında başarılı olan öğrencilerin kayıt yaptıracağı bölümler için sınav yapıldı. Sıvan sonuçlarının 15 Temmuz’da açıklanacağını kaydeden GSF Dekanı Prof. Sadettin Sarı, başarılı öğrencilerin 3-7 Ağustos tarihleri arasında kayıt yaptırabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Sarı, asıl kayıtlardan sonra boş kalan kontenjan olursa yedek kayıtların ise 10-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını belirtti. 14 Eylül ders başı yapılacağını hatırlatan Prof. Dr. Sarı, “Hedefimiz, tüm bölümlerimizde, disiplinler arası yaklaşımlarla yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik programlarını açmak, ülkemizin bilim ve sanatına katkıda bulunacak bilim ve sanat adamları yetiştirmek” dedi.

Prof. Dr. Sadettin Sarı, stratejik planlama kapsamında öğrenci ve öğretim elemanlarının sanatsal ve bilimsel çalışmalarına önem verilip desteklendiğini, kendi alanlarında ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre, sergi, konser, çalıştay, atölye çalışması gibi etkinliklere katıldıklarını, yayınlar yaptıklarını da sözlerine ekledi.