Ana Sayfa Gurme

Gurme

Gurme yemeklerin, içeceklerin tadına bakan damak zevki çok iyi olanlardır. En hassas tatları bile birbirinden rahatlıkla ayıran ve hangi mekanda hangi yiyecek, içecek bulunur gibi bilgileri çok geniş olan kişilere Gurme denir.

Gurme Mekanlar da sunulan yiyecek ve içecekleri müşterilerine farklı kültürlerden, farklı milletlerden tanıtır ki bu mekanların da kamuoyuna tanıtılmasını sağlar Bu bölümünde Yöresel Yemek Tarifleri, evde hazırlamış güzel ülkemizin her yöresinden pratik yöresel et ve sebze yemekleri tarifleri, yöresel tatlı tarifleri ve farklı lezzetleri bulabilirsiniz. Birbirinden güzel yöresel yemeklerimizi daha yakından tanımamıza çok önemlidir.

SONSÖZ YAYINLASIN

Yörelerimizin yemekleri de dillere destan lezzettedir! eğer dilerseniz videolu, dilerseniz resimli nefis tariflerinizi sonsozgazertesi06@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz. Eğer Gurme olarak gittiğiniz mekanlardaki yiyecek ve içecekleri tanıtmak, duyurmak isterseniz bu bölümü sizlere açıktır. Böylece daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Şimdiye kadar bir yere gitmeden önce hep “Orasının nesi meşhur?” diye sorduk durduk. Bursa’da İskender istedik, Trabzon’a gittik en çok muhlamayı aradı, Edirne’yi bir tek ciğeri için sevdik Nereye gitsek arkadaşlarımıza hep oranın özel yiyeceğini getirmeye söz verdik ancak bir noktayı hep atladık. Gezip gittiğimiz, görüp keyif aldığımız bu yerlerin sadece öne çıkmış yemekleri yoktu. Geri planda kalan, az bilinen ancak tanısanız çok seveceğiniz lezzetleri, yemekleri de vardı. Bundan sonra aklınıza yalnızca en bilinen yemekler gelmesin, gittiğiniz mekanda hangi yöresel yemeklerimiz bilin diye Gurme köşesi oluşturduk