Bir zamanlar Türkiye Lig’nin olmazsa olmazlarından Güneşspor, Amatör Süper lig’de de rakiplerine kök söktürüyor. Yaptığı 16 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlik, 6’tı da yenilgisiyle 28 puan la yedinci sırada yer alan sarı-kırmızılılar, rakipleriyle yaptıkları karşılaşmalarda, elde ettikleri galibitlerlerle lig’in tadını çıkarıyor.

Aykut Akalın’ın kulüp başkanlığını ve takım kaptanlığını yaptığı Güneşspor, Lig’in Türk futbol tarihinde adından sıklıkla bahsettirmekle kalmıyor ve benim diyen takımlara da kök söktürüyor.

Ankara’nın unutulmazlarından olan Sarı-Kırmızılılar, Ligin 17’ inci haftasında Çınargülverenbirlikspor ile karşı karşıya gelen ve Duran Önder ve İbrahim Boran ikilisinin de ortaya koydukları muhteşem oyunları sonunda Güneşspor, sahadan 2-0 galibiyetle ayrılmanın tadını çıkarmasıyla kalmıyor ve Lig’de şampiyonluğu kovalayan takımlarının da korkulu rüyası olmaya devem ediyor.

ASL (Amatör Süper Lig’in) istikrarlı takımları arasında gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ekip, 2017-2018 sezonu hazırlıklarını da elden bırakmıyor.

Ankara amatör futbol camiasının efendi, erdem ve az bulunurlardan olan haşin az kulüp başkanları arasında yer alan ve aynı zamanda da takım kaptanlığını yapan Aykut Akalın, takımı hakkında şöyle konuştu:

“Futbolda önce ahlak gelir. Biz ekip olarak, Lige bu yıl yeni katıldık. Çok eksiklerimizin olduğunu biliyoruz.

Sporcu kardeşlerimiz Lig’de ellerinden geleni yaptı. Ligin ilk basamağında takımımızı gözüne kestirenler nasıl bir ekip olduğumuzu gördü.

Bize küme düşer diyenler bile oldu, ama yanıldılar. 2016-2017 sezonunu geride bıraktık, gelecek sezon ne yaparız bunun hesaplarını yapıyoruz.

Futbolcu kardeşlerimin, ortaya koydukları amansız mücadelelerinden dolayı memnuniyetine belirten Aykut Akılın, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Açık konuşmak gerekir ki, futbol Muafere’in öncüsüdür. Bunu kulüp başkanıyla, yöneticisiyle, sporcusuyla, hakemiyle ve taraftarlarıyla hep beraber yaşatmalıyız.

Ankara futbolu her zaman FAİR-PLAY anlayışı içerisinde mücadele etmesi biliyor. İyi bir sezon geçirdiğimizi de söyleyebiliriz” dedi.

Güneşspor 2-0 galibiyet elde ettiği maçta sahada şu kadroyla mücadele etti: Dursun, İbrahim, Gökhan, İhsan Orkun, Uğur, Onur, Mustafa, Mehmet Can, Duran Halil ve Nedim