Eskişehirspor karşısında aldıkları 2-1’lik galibiyetle liderliğe yükselen Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede,
Eskişehir’e 3 puan için geldiklerini ve kazanmayı hak ettikleri bir oyun çıkardıklarını belirterek, “Güzel bir havada, güzel bir zeminde oynadık.

Taraftar desteği de çok güzeldi. Oyun genelinde maçın hakimi bizdik. Çok az pozisyon verdik ama gol yedik. Oyunun son bölümlerinde oyundan düştük ve rakibi oyuna ortak ettik. Onun dışında eksiğimiz azdı. Üç maç üst üste oynayan oyuncularıma eleştiri yapamam. Göbekten beklenmeyen bir şekilde kalemizde gol gördük. Ancak oyunculara fazla bir eleştiri yapmadan daha dikkatli olmaları gerektiğini söyleyebilirim. Son dakikalarda oyundan kopmalar oldu. Gole gitmek isterken, rakibe boş alan bırakıyorsunuz. Buna rağmen, daha olumlu pas yaparak ve daha oyunu yöneterek kazanmayı başardık. Çok net pozisyonlar da bulabilirdik. 3 puan için geldik ve oyuncularım onu da gösterdiler. Şu anda, henüz kadroda oynatmadığım bazı oyuncular var, onları da görmek istiyorum. Milli arada, hazırlık maçlarımız olacak.
Oynamayı hak eden fakat oynamayan oyuncularımızı bu maçlarda göreceğiz. Maça başlamak da önemli, sonradan girmek de önemli olabilir” şeklinde konuştu.