Seçim bölgesi İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Buca Gölet’teki amfi tiyatroda parti örgütüne seslendi. Kılıçdaroğlu, “Sevgili ailem” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kendi çıkarı için değil ülke çıkarı için çaba harcayan aile. Geçmişte çok önemli devrimlere imza atmış bir aile. Geleceğe umut yaratmak isteyen bir aile. CHP’li olmak kolay bir şey değil. CHP’li olmak için özveride bulunmak halkı düşünmek uygar olmak, Türkiye’yi ve dünyayı iyi okumak, her ailenin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye için mücadele etmek gerekiyor.”
Örgütten çok çalışmasını isteyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Süreç bizi iktidara taşıyacak bir süreçtir. 13 yıllık kredinin sonuna geldik. Halkımız iktidara 13 yıl süre verdi. 6 milyon 200 bin işsizim var. 2 milyon Suriyeli var. Aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emekli var. Sorunlar ağır ama sorunları çözecek bilgi birikim ve kapasitemiz var. Seçim bildirgemiz bunun en tipik örneğidir. Gün şunu bunu suçlamak, işini yapmadınız bunu yapamadınız deme günü değildir. Gün projelerimizi halka anlatma günüdür. Öyle bir noktaya geldik ki seçim bildirgemizi hazırladıktan sonra hiçbir siyasal iktidar bizim bildirgemizin yanlış olduğunu söylemiyor. Ne diyor? ‘Kaynak bulamazsınız’ diyor. Bu ülke yeri geldiği zaman onlar da söylüyor dünyanın en büyük 19. ekonomisi.”
“‘ONLAR GİBİ AYRIM YAPMAYACAĞIZ’
Kılıçdaroğlu, “Taşeron işçilere diyorlar ki ‘CHP iktidara gelirse sizi atacak yerine yenilerini alacak’. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Onlar gibi ayrım yapmayacağız. Toplumu bölmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. Bu topraklara sevgiyi bereketi ekeceğiz. İzmir çalışılacak yer. Ben de İzmir’e hizmet edeceğim Türkiye’yi kucaklaşacağım. 7 Haziran’da sandığa gideceğiz. Güzel bir başlangıç yapmaya ihtiyacımız var” dedi.
Kılıçdaroğlu, milletvekili adaylarıyla ve parti örgütüyle alkışlayarak iki ayrı toplu fotoğraf çektirdi.