– TZOB Genel Başkanı Bayraktar, yaptığı açıklamada, son dönemde güvenlik kuvvetlerimize yönelik saldırıların, çok sayıda şehit ve yaralı vermemize neden olduğunu, ülkenin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, bu süreçte vatandaşlara önemli görevler düştüğünü ifade etti. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın büyük karışıklıklar yaşadığını, Libya’dan Suriye, Irak’a, Ukrayna’dan Yemen’e hemen her ülkede iç çatışmaların, iç savaşların görüldüğünü vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:
“Bu ortamda, ülkemizin bütün kurum ve kuruluşlarına, siyasi partilerimize, basınımıza, vatandaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Hukuk düzeni içinde hareket etmek, birbirimize zarar vermemek, kamu güvenliği ve düzenini sekteye uğratmamak en başta gelen görevimizdir. Gün birlik olma günüdür. Birlik, beraberliğimize, ülke bütünlüğümüze zarar verici her türlü girişimden özenle kaçınmalıyız. Bin yıllık kardeşliği kesinlikle korunmalıyız. Hepimiz aynı gemideyiz. Ülkemiz zayıflarsa bunun bedelini hepimiz öderiz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada yaşanan istikrarsızlıkların, iç karışıklıkların nelere mal olduğunu hep beraber görüyoruz.”
“HEMEN HER ÜLKENİN GIPTAYLA BAKTIĞI BİR COĞRAFYADAYIZ”
Türkiye’nin, hemen her ülkenin gıptayla baktığı bir coğrafyada, üç kıtanın tam ortasında, müstesna bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Bayraktar şöyle devam etti:
“Tarihin ilk zamanlarından bu yana ülkemiz coğrafyası, hemen her ülkenin ilgisine mazhar olmuş, her ülkenin zapt etmek istediği bir toprak olarak baki kalmıştır. Bugün de bu talepler değişmemiştir. Ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmaya devam etmektedir. Oyunlara gelmeyelim. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozalım.