12 Şubat’ta oynanan Gümüşhanespor-Ankaragücü maçında yaşanan olayların ardından Gümüşhanespor’a 5 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. Tahkim Kurulu ev sahibi takımın itirazını değerlendirdi ve cezayı 3 maça düşürdü.

Para cezasında da indirime gitti. Tahkim Kurulu’nun kararı şöyle:Gümüşhane Spor Kulübü’nün, PFDK’nın 16.02.2017 tarih ve E.2016-2017/683 – K.2016-2017/803 sayılı kararına itirazı incelendi.

İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü Yapılan müzakere neticesinde;
– Duruşma isteminin reddine,
– Gümüşhane Spor Kulübü’nün itirazının kısmen kabulü ile Gümüşhane Spor Kulübü hakkında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca verilen cezanın takdiren 3 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 20.000 TL para cezası olarak düzeltilmesine, oyçokluğu ile,
– Gümüşhane Spor Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT’nin 53/2. maddesi uyarınca 8.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

FACEBOOK YORUMLARI