Gülüş Tasarımı her yaştan hastaya uygulanabilir
Gülüş Tasarımı her yaştan hastaya uygulanabilir

Prof. Dr. Ömer Kutay, güzel gülüş sağlayan Gülüş Tasarımı’nın her yaştan hastaya uygulanabileceğini belirtti.

Diş Doktoru Prof. Dr. Ömer Kutay, gülüş tasarımı ile ilgili detayları anlattı. Gülüş Tasarımı’nın her yaştan hastada uygulanabileceğini aktaran Kutay, “Günümüzde estetik diş hekimliğinin gelişmesiyle,hastaların en çok yakındığı güzel gülüşe kavuşmak artık çok daha kolay ve zahmetsiz.Güzel gülüş denilince aklımıza gelen diş,diş eti uyumu,dişler arasında ki altın oran, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudakları ile uyumludur” dedi.

“Hastalar bu uygulamalarla çok daha sağlıklı güzel ve temiz dişlere sahip oluyorlar”

Nişantaşı’ndaki kliniğinde uygulamayı gerçekleştiren Kutay, “Hastalar bu uygulamalarla çok daha sağlıklı güzel ve temiz dişlere sahip oluyorlar. Gülüş tasarımında ilk randevu hastalarla konuşma randevusudur. İlk randevuda hastanın beklentilerini dinliyoruz, çene ve diş röntgenini çekiyoruz. Tedaviye başlamadan önceki fotoğraflar ve modelleri alıp, hastanın problemini belirleyip bunu nasıl çözebileceğimizi ve tedavi seçeneklerimizi karşılıklı konuşup, neler yapabileceğimize karar veriyoruz” şeklinde konuştu.

Diş Doktoru Prof. Dr. Kutay gülüş tasarımında uygulanan tedavilerinden şu şekilde bahsetti:

Gülüş tasarımını kapsayan tedaviler diş beyazlatma, lamine (yaprak porselen), kompozit bonding, zirkonyum kaplamalar, şeffaf plaklarla uygulanan ortodontik tedavi , diş implant tedavisine kadar geniş tedavi seçenekleri vardır. Ta ki bu uygulamalar hastanın gereksinimine göre karar verilip uygulanır