Meclis Başkanvekili ve MHP Milletvekili Meral Akşener kendisine iftira edene yönelik olarak çıktığı canlı yayında, “ Bana iftara atıldı; İslam Hukuku’na göre 80 değnek hakkım var” dedi. Hukuk sisteminin Türkiye’de ne kadar sağlıklı ve hızlı çalıştığı yıllardır tartışılıyor ki son yıllarda savcı ve hakimlerin de meslekten atılarak tutuklanması gündemde önemli yer tuttu.
Meclis Başkanvekili ve MHP Milletvekili Meral Akşener kendisine iftira edene yönelik olarak çıktığı canlı yayında, “ Bana iftara atıldı; İslam Hukuku’na göre 80 değnek hakkım var” dedi.
Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı sosyal paylaşım sitesinden Akşener’in bu açıklamasını değerlendirirken şu açıklamayı yaptı:
“Meral Akşener, “Bana iftara atıldı; İslam Hukuku’na göre 80 değnek hakkım var” dedi. Paralel Medya sahip çıktı. Bence iyi de etti.
Ancak, Fethullah Gülen, bana iftira atmaktan Ankara 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Hem de bir defa değil, birkaç defa iftira etti.
Şimdi soruyorum, benim de her bir iftira için 80 değnek hakkım mı var? Ey Paralelciler, benim de bu hakkımı savunacak mısınız?
Benimle ilgili de iki satır yazı yazar mısınız?
Tabi, mertseniz, samimiyseniz ve gerçekten İslam Hukuku’na inanıyorsanız!”
Ankara siyasi ve medya kulisleri işte bu 80 değnek açıklamaları ile çalkalanıyor.