İşte her gün yeni bir güne uyanıyoruz. Daha bunlar ilk. Nasıl darbenin ilk günlerinde hiçbir görüntü yoktu. Sonra görüntüler ve darbeye karşı çıkanların mücadelesini şehit ve gazileri tek tek tanıdık.

Darbenin adresi Fethullah Gülen, CNN İnternational’a verdiği demeçte ’’Tiyatro ve Hollywood’’ filmine benzeterek darbeyi üstlenmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye ise darbenin adresini Fethullah Gülen yani Fetö örgütü olarak biliyor. Önümüzdeki günlerde de bu şifre tek tek çözülecek.

GÜLEN’NİN ERDOĞAN SENARYOSU
Fethullah Gülen’e göre, bu Recep Tayyip Erdoğan’ın hazırladığı bir plan. Yani Fetö örgütünü çökertmek için yapılmış bir darbe.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir ateşten gömleği giyecek kadar risk alacak biri değil. Sonuçta Türkiye’nin şu anki en popüler lideri ve halkın yüzde 50’sinden fazlasının kalbinde kemikleşmiş bir aşkla seviliyor.
NE OLABİLİR!
Sonuçta birileri bir darbe için yola çıktı. Başarısız olacağı da belliydi. Böyle bir darbenin, faturası sonuçta acı olacaktı. Darbeci subayların ifadeleri ve bütün göstergelere göre bu darbe faturası Fethullah Gülen ve yandaşlarına çıktı.
Bunun mükafatı da Recep Tayyip Erdoğan’a doğal olarak yansıdı.
Her maçın bir kaybedeni bir kazananı olur. Bu maç öyle 1–1 çıkacak bir maç değildi. Ne olabilir dedim. Darbeciler, panikleyip, darbeyi yüzlerine gözlerine bulaştırınca tabii ki, olayın seyri Recep Tayyip Erdoğan, faktörünü açık bir şekilde ortaya çıkardı. CNN Türk’de Hande Fırat ile cep telefonundan milleti meydana çağıran o açıklaması ’’Recep Tayyip Erdoğan’’siyasi liderliğinde yeni bir ivme kazandırdı.

BAŞARISIZ DARBE ERDOĞAN’I ZİRVEYE TAŞIDI
Erdoğan kazanırken, Gülen bitti mi? bunu zaman gösterecek. Türkiye Cumhuriyet’i bu süreçte bu 40 yıllık yapılanmayı, yok etmek için özel yasaları da artarda devreye koydu. Muhalefet ile aradaki buzları eritti. Yeni bir Türkiye sahneye çıktı. Fethullah Gülen’in dershanelerde başlayan kaybı bugün Türkiye çapında çökertilmesi ile sonuçlandı.
Ancak Fethullah Gülen, hala kuyruğu dik tutuyor. Sanki bir sürgündeki lider gibi dış basının özel konuğu oluyor. İşte CNN İnternational’daki açıklamalarını izliyoruz. Türkiye ile mücadelesini sürdürür derecesinde.

YALNIZ ŞUNA DİKKAT EDELİM
15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından öne en fazla çıkan konu neydi diye hafızamızı zorlarsak, İslami motif sloganlar. İman, ezan, Allah, sala, namaz, abdest dini motifli sözlerin ortaya çıktığını görürüz.
Yani  din ağırlıklı bir propaganda silsilesi. Bunun başına da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oturtuluyor. Bu 15 Temmuz başarısız darbe girişiminde etkin olan ve demokrasi kahramanı seçilen kişileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da kabul etti.
Bunlarla yapılan söyleşilerde İslami sözler dikkat çekti. Yaklaşık 245 kişinin ölümü ile sonuçlanan bu kanlı darbe için herkes kafasına göre bir yorum yapıyor. Sonuçta ilahi adalet yerini bulur.
Vicdanı adalet en büyük adalettir. Bakın Ergenekon, Balyoz davalarına ve mağdurlarına bugün aklandılar. Orduya bile dönüyorlar. İlahi adalet en sonunda tecelli ediyor.
Fethullah Gülen’de bu darbe girişimin hesabını eninde sonunda verecektir.
Amerika ve Amerikan medyasının Gülen’e desteği Türkiye’ye iade edilmeyeceğinin de sinyalidir.