Grekoromen güreş milli takımı, Sırbistan’ın Belgrad kentinde 2-7 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Güreş Şampiyonası için Bolu Aladağ’da 23 sporcunun katıldığı kamp devam ediyor.

Milli güreşçilerin 5 Nisan’a kadar sürecek kampta günde çift antrenman yaparak güç depolayarak kampta tesbit edilecek 10 sporcu ile Bulgaristan’da düzenlenecek turnuvaya katılacağı, ardından Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceği bildirildi.

Grekoromen Güreş Milli Takımı antrenörü Remzi Öztürk, Avrupa Şampiyonası öncesindeki yükleme kampını Aladağ’da yaptıklarını söylerken şöyle dedi:

5-6 Mayıs tarihlerinde Sırbistan’da Avrupa Şampiyonası var ve tarihi yaklaştı. Arkasından 10 gün sonra Azerbaycan Bakü’de İslam Oyunları var.

Dolayısıyla yoğun ve arka arkaya gelen programlar var. Burada biraz daha kapasiteyi zorluyoruz. Dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp’in omuzunda bir sakatlığı var ve tedavisi devam ediyor.

Elimizden geldiğince en iyi şekilde hazırlanıp en iyi neticeleri almak istiyoruz. Sakatlıkları olan arkadaşlarımız bile fedakarlıklar yapıyorlar.

Rıza Kayaalp ise Bolu kampını en iyi şekilde değerlendirerek Avrupa Şampiyonası’na gitmek istediğini belirtti, şunları söyledi:Burada en iyi şekilde hazırlanıp Avrupa Şampiyonasına gitmek istiyorum. Çok yüklenmeyle alakalı olarak omuzumda bir ağrı oluştu.

MR çekilecek ve ona göre bir tedavi süreci geçireceğim. Büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Şu an önlem amaçlı antrenmanlara katılmıyorum.