PKK’nın önemli gelir kaynaklarından biri de uyuşturucu ticareti. PKK bunun için Güneydoğu’da çeşitli alanlara kenevir ekiyor ve bundan ürettiği esrarı hem iç hem dış piyasada pazarlıyor.

Terörle mücadelede uyuşturucu ticaretinin önlenmesinin büyük önemi var. Ancak bunu yaparken ciddi bir yanlışlığa da imza atılıyor.
Güvenlik güçleri tespit ettikleri kenevir tarlalarını yakarak imha ediyor.
Oysa kenevir sadece esrar yapımında kullanılmıyor, ilaç, kozmetik, dokuma ve kağıt sanayiinde de yaygın biçimde değerlendiriliyor. Kenevir kullanarak sabun ve yakıt üretildiğini de biliyoruz.
++
Geçenlerde Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, PKK’nın kenevir tarlalarının ele geçirilerek piyasa değeri yaklaşık 1.5 milyar lira olan kenevirin imha edildiği belirtildi.
Bunlar neden imha edildi, neden sanayide kullanmak ya da ihraç etmek yoluna gidilmedi anlamak mümkün değil.
Göz göre göre para yakmış olmadık mı?
++
PKK’nın kenevirden uyuşturucu üretip satarak yılda 3 milyar gelir elde ettiğine ilişkin bilgiler var.
Bu durumda PKK’nın ürettiği tüm kenevirleri ele geçirip yaktığımız takdirde 8 milyar liradan fazla parayı yok etmiş oluyoruz.
Yazık değil mi?
Elimizdeki serveti böylesine heba etmeye, dumanlaştırıp havaya savurmaya hakkımız var mı?
++
Hiç olmazsa bundan sonra kenevir tarlalarını yakmasak nasıl olur acaba?

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

PAYLAŞ
Önceki İçerik4-7-2016-EÜAŞ-377885
Sonraki İçerikKurtuluş formülleri
Nuri Kayış
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.