Pursaklar Yunus Emre Mahallesinde Ayyıldız Anadolu Lisesi’nde oy kullanmaya Renault marka bir araba ile gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez büyük sürpriz yaptı.
Kendisine alınan yaklaşık değeri bir milyon lira olan Mercedes S 500 makam arabasını “ bana mezar olur, ibreti âlem için geri verdim” diyerek iade eden Başkan Görmez’in bu davranışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tepki ile karşılandı. Erdoğan, “Değeri yaklaşık 330 bin lira olan bu makam arabasını haberim olsaydı iade ettirmezdim. Kendisine Cumhurbaşkanlığı envanterinde bulunan benzer bir makam arabası tahsis ettim” dedi.
Erdoğan’ın bu sözleri bu kez de tartışmayı Mercedes makam aracının değerine kaydırdı.
Bu konuda da son sözü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Fox TV’de canlı yayın konuğu olduğu Çalar Saat Programında İsmail Küçükkaya’ya söyledi. Bakan Şimşek, “ Bu arabanın benzerini Muğla Belediye Başkanı aldı. Değeri 330 bin Euro” dedi.
İşte tartışmaların bu noktasında bir Sonsöz okuru beni arayarak, “Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Pursaklar Yunus Emre Mahallesinde Ayyıldız Anadolu Lisesi’nde oy kullanmaya Renault marka bir araba ile geldi. Ben de fotoğrafını çektim ve size gönderiyorum” dedi.
Bu durumda günün sorusu ortaya çıkıyor: Başkan Mehmet Sönmez Cumhurbaşkanının tahsis ettiği makam arabasını kullanacak mı, kullanmayacak mı?