GÖRME ENGELLİLERE YÖNELİK SATRANÇ SINIFI ANKARA’DA AÇILDI

“Gören Eller” projesi tüm yurda yayılıyor. Türkiye İş Bankası’nın desteği ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Gören Eller” projesi kapsamında görme engelli çocuklara yönelik satranç sınıfı Ankara’da açıldı. Türkiye genelinde 17 ildeki tüm görme engelli okullarda açılacak satranç sınıfları ile tüm görme engelli öğrenciler satranç sporu ile tanışacak.

gören eller

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, Türkiye Satranç Federasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde görme engelli çocuklara yönelik başlatılan “Gören Eller” projesi kapsamında, satranç sınıfı Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu’nda açıldı. Açılış törenine, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Türkiye İş Bankası Şube Müdürü Suat Ergin, TSF Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, Okul Müdürü Hasan Altın, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

SINIFLARDA ÖZEL HAZIRLANAN SATRANÇ TAKIMLARI YER ALIYOR

“Gören Eller” projesi kapsamında görme engelli okullarda açılan satranç sınıflarında, görme engellilere özel tasarlanan özel satranç takımları, eğitim kitapları ve satranç saatleri bulunuyor. TSF’nin desteği ile görme engelli satranç ustaları Selim–Kerim Altınok kardeşler tarafından yazılan satranç eğitim kitapları da dağıtılıyor. Ayrıca, TSF tarafından, bu sınıflarda görev yapan öğretmenlere antrenörlük eğitimi verilecek.

FACEBOOK YORUMLARI