TÜRK Kızılayı Manisa Şubesi, Hürriyet Gazetesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile başlatılan ‘Gönül Örgüsü: Her ilmek bir mutluluk demek’ kampanyası kapsamında çocuklar için örülen atkı, bere, kazak ve el işi ürünlerini teslim aldı.

Hürriyet Gazetesi ve Türk Kızılayı’nın ortaklığında başlatılan Nako ve D&R mağazalarının desteği ile hayata geçen ‘Gönül Örgüsü:Her İlmek Bir Mutluluk Demek’ isimli kampanya üşüyen çocuklara umut oldu. 29 Şubat’ta başlayan ve 15 gün süren kampanya boyunca Manisalılar da üşüyen çocuklar için örgü ördü.

Hayırsever vatandaşların el emeği göz nuru ile ördükleri atkı, bere, kazak, şal gibi birçok malzeme Türk Kızılayı Manisa Şubesi’ne teslim edildi. Kendi elleri ile ürünleri getiren vatandaşlar, ördükleri eşyaların ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Türk Kızılayı Şube yetkililerinden Nihan Erdoğan, “Vatandaşlar hem bize hem de D&R mağazalarına bu el işi ürünleri getirdiler. Bize 34 parça, mağazaya ise 103 parça örgü teslim edildi. Birçok vatandaş kısa süre içinde ihtiyaç sahibi çocuklar için bu ürünleri ördüklerini anlattılar. Bu bizleri çok duygulandırdı. Üşüyen çocuklara umut olacak kampanyada aracı olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.