Bordo bereli bir subayımızın, ABD tarafından verilen madalyayı reddetmesi son derece onurlu bir davranıştır, moralimizi yükseltmiş, gururumuzu okşamıştır.

O subay, tüm gönül madalyalarımızı hak etmiştir.

++

Bordo bereli subayın, ödül töreninde yaptığı konuşma, gençlerin deyimiyle ABD Başkanı’na kapak olacak niteliktedir.

Subayımız, “Bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler, benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir” diyerek dostluğu ve müttefikliği hiçe sayarak PYD-PKK’ya silah yardımı yapan ABD’ye son derece etkili bir biçimde haddini bildirmiştir.

++

Subayımız bu hareketiyle, terörle mücadelede şehit düşen askerlerimizin kabirlerinde huzur içinde uyumalarını, ruhlarının rahat etmesini sağlamıştır.

Subayımız bu hareketiyle, şehit ailelerin acılarını paylaşmış, Çocuklarınız, eşleriniz, babalarınız, kardeşleriniz boş yere hayatlarını kaybetmedi” mesajı vererek onların yanan yüreklerine su serpmiştir.

Subayımız bu hareketiyle, sözde müttefik ABD ve diğer NATO ülkelerine tarihi bir ders vermiş, Türk ordusunun da, Türk subayının da ne olduğunu çarpıcı bir örnekle göstermiştir.

++

Benim naçizane önerim şudur:

ABD madalyasını reddeden subayımızı, Devletin en üst madalyalarıyla taltif etmekle yetinmemeli, onun adını bir askeri okula da vermeliyiz.

Hepimizi gururlandıran asil davranışa milletin olduğu gibi devletin de sahip çıkması gerekir.