Mavi-beyazlılar galip gelseydi, Tepecik puan kaybettiği için ligde kalacaktı

Yalçın ERCAN/ANKARA -Sezon başından beri ligin tabanında küme düşmeme savaşı veren Gölbaşıspor, son bir umutla galibiyet için çıktığı Ankaragücü karşısında beklenmedik bir yenilgi alarak lige veda etti.
İki Başkent takımının maçında, ligde hiçbir iddiası kalmayan Ankaragücü rakibine adeta göz açtırmadı, dirençli, hırslı ve mücadeleci bir oyun çıkardı. Gölbaşıspor ise tüm çabalarına karşın, hücum hattında iyi organize olamadığı için attığı gollerin dışında bir çok elverişli pozisyonu değerlendiremedi.
Bunda, forvet oyuncularının beceriksizliği ön plandaydı. Ancak, savunmanın adam paylaşımında ve kademelerde yaptığı inanılmaz hatalar da, mağlubiyeti getiren nedenlerdi. Gölbaşı ekibi bu maçtan galibiyetle ayrılabilseydi; düşme potasındaki diğer rakiplerinden Tepecikspor, deplasmanda Kocaeli Birlik’le 2-2 berabere kalarak puan kaybettiği için, kendisi 38 puana yükselerek lige tutunacaktı. Bu sonuçtan sonra Gölbaşıspor önümüzdeki sezon, bu guruptan düşen Düzyurtspor ve Altay’la birlikte 3. Lig’de mücadele edecek.