1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Denetleme Kurulunu neden görevlendirmiyor…?
2- Başbakan Davutoğlu Başbakanlık Teftiş Kurulunu neden harekete geçirmiyor…?
3- tarafsız İçişleri Bakanı neden Maliye Müfettişi göndermiyor…?
Tabii tüm bu soruşturmaların yapılması ve varsa yasa dışı uygulamalar için de kuşku yok ki Melih Gökçek’in ve kadrosunun açığa alınması gerekir. Davutoğlu’nun lider olabilmesi ve Parti’ye hükmedebilmesi için en büyük sınav da budur. Davutoğlu lider olmak istiyorsa işte fırsat hadi bakalım hodri meydan.
Başbakan AK Parti içinde disiplin kurallarını işleterek Arınç-Gökçek kavgasında yasal yollardan söz etmemesi dikkat çekti.
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “istifa ve görevden alınmasına” yönelik çağrı ile sert tepki göstermesi Arınç tarafından sert tepki ile karşılandı.
İşte bu noktada Bülent Arınç’ın, “ Ankara’nın parsel parsel satılması “ iddiası ile gazetecilere 8 Haziran’ da yani milletvekili seçiminden sonra açılması kaydı ile Melih Gökçek hakkında “gizli” mektup önermesi dikkat çekti.
Arınç’ın bildiği ancak 7 Haziran’dan sonra açılmasını önerdiği “gizli” mektup kuşku yok ki Melih Gökçek’in yasa dışı uygulamalarını içeriyor.
Bu kavganın en önemli yanı da bu sözler ve gizli mektubun içeriği.
AK Parti’deki demokrasiden, disiplin kurallarına bahseden Başbakan Davutoğlu’nun her iki tarafı parti disiplinine verileceğini açıklamasının yanı sıra Ankara Başsavcılığının kavga ile ilgili soruşturma açması hiç de yeterli değildir.
Arınç’ın bildiklerinin ortaya çıkarılması için şu adımların atılması yasal olarak şarttır:
1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Denetleme Kurulunu neden görevlendirmiyor…?
2- başbakan davutoğlu başbakanlık teftiş kurulunu neden harekete geçirmiyor…?
3- tarafsız İçişleri Bakanı neden maliye müfettişi göndermiyor…?
Başbakan Davutoğlu şeffaf bir parti olduklarını söylüyor. Tabii tüm bu soruşturmaların yapılması ve varsa yasa dışı uygulamalar için de kuşku yok ki Melih Gökçek’in ve kadrosunun açığa alınması gerekir. Davutoğlu’nun lider olabilmesi ve AK Parti’ye hükmedebilmesi için en büyük sınavda budur. Davutoğlu lider olmak istiyorsa işte fırsat hadi bakalım hodri meydan.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

1 Yorum

  1. Sevgili Uğuroğlu,
    Gazetemiz gündem oluşturur bir konuma geldi. Bir de, dağıtım ve okura ulaşabilsek, bunca emeklerin boşa harcanması sona erer. Sorduğunuz sorunun yanıtı çok açık. RTE, devleti bir A.Ş: olarak algılamakta. Şirket ise, bildiğiniz gibi, çıkar ortaklığına dayanır. Siz hiç, kamu kuruluşları dışında, hizmet odaklı bir şirket gördünüz mü? Ortaklar arasında zaman zaman, paylaşımdan kavga çıkar. Bu bir gözdağı vermektir. Payının azlığından yakınanı yatıştırmak için ödün verirsiniz. Harekete geçmesini önerdiğiniz kurul ve denetimler, devlet kuruluşları için söz konusu olup, aile şirketi biçiminde yönetilen parti ve devlet adını taşıyan kuruluşlar için değildir.Herkesin elinde ötekisi için dosya bulunması da, sona kadar gidilmesini önlüyor. Sanırım, hukuk devletini yeniden oluşturmadan da bundan kurtulmanın yolu yok gibi. Sevgi ile.

Comments are closed.