Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları (GİMAT) 40’ıncı yılında bilgi birikimini dev bir projeyle taçlandıracak. GİMAT yönetimi projenin tanıtımını, Kemal Cirav Toplantı Salonu’nda  “Bilgilendirme ve talep toplama” toplantısı ile yaptı. 
ANKARA – Recai Kesimal’ın ev sahipliğinde düzenlenen GİMAT Gross marketin tanıtım toplantısına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ATO Başkanı Salih Bezci ve firma sahipleri katıldı.
Sahaya iniyoruz
MAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, GİMAT’ın  Ankara’dan çıkarak bir dünya markası olma yolunda ilerlediğini vurguladı.
Kesimal “GİMAT’ın kitlesi bakkal, kuruyemişçi gibi küçük esnaftan oluşuyor. Ama insanların alışveriş tarzları gün geçtikçe değişiyor. Süpermarketler gibi AVM’ler gibi büyük montanlı yerlerden alışveriş yapamaya başladılar. GİMAT da durumdan vazife çıkarmayı bilen, ufak paraları bir araya getirerek büyük sermaye yapısı oluşturup önemli işlere imza atan bir yapılanmadır. Şimdi bizim GİMAT’ı sahaya indirme gibi bir çalışmamız var. GİMAT markasını nihai tüketici ile buluşturacağız. Avrupalı dev marketler zincirleri gibi GİMAT da Türkiye’den çıkmış büyük uluslararası bir marka yolunda ilerleyecektir” diye konuştu.
Bu ülkeyi üretenler çalışanlar
ayağa kaldıracaklar
Bir yerel yönetici olarak GİMAT’a önem verdiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Küçük küçük birikimlerin bir araya gelerek çok büyük işler yapabildiğinin en güzel örneğidir GİMAT. Ankamall’da buna iyi bir örnektir” dedi. Dünyada da Türkiye’de de yeni yeni gelişen bir işe girişildiğinin de altını çizen Yaşar “GİMAT esnafımızın zor durumda olduğunu biliyorum. Ticaretin şekli her gün değişiyor. Kendinizi yenilemezseniz, babadan dededen siz yaptınız ama çocuklarınız, torunlarınız artık bu şekilde ticaret yapma olanağı bulamayacak. Bu ülkeyi üretenler, çalışanlar ayağa kaldıracaklar. Borçla Türkiye bir yere varamaz. Tamamen yanınızda olacağım. Her türlü katkıyı yapacağım. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.