Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında sahasında Atiker Konyaspor’u 2-0 mağlup eden Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Ümit Özat, karşılaşma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, ” Güzel bir mücadele oldu.

Oyuncularımı kutluyorum. kaçırdığımız goller de vardı. Hakemin skora etkisi olmadı. Rantie etkili oyununu sürdürseydi birkaç gol daha bulabilirdik. Kornerden pozisyon verdik. Oyuncularımla bunu konuşacağız. Kesinlikle inanmadığım bir şeyin arkasından gitmeyen bir karaktere sahibim” dedi.

Özat, “Geldiğimizde futbolcularımızla taşın altına elimizi koyduk. Bu takımı buralara beraber getirdik. Oyuncularımızın kalitesinin yükselmesi, giden oyuncuların katkıları, iyi transferler yaptılar, iyi kazandılar bunlar futbolda var.

Bu kulübün kasasına 23 trilyon para girdi. Art niyetli olsaydım bu kulüpte yetiştiğimi unutup bırakıyorum derdim. Gençlerbirliği’ne bir Ümit değil, bin Ümit feda olsun” şeklinde konuştu.

Transfer yapan futbolcuların takımdan ayrılmasının ardından bir süre kötü gidilebileceğini daha önce söylediğini hatırlatan Özat, “Bırakıp gitmek bize yakışmazdı. Herkesle mücadele edecek gücüm var ama kimse ile kavga etmeye mecalim yok.

Öyle anılmak istemiyorum. Cavcav büyük kayıptı. Alınan oyuncuların maliyeti belli. Geçiş sürecine ihtiyacı var. Ben yarın da gidebilirim. Cavcav’ın, bu kulübün bir lirasını hak etmeden yemem, yedirmem.

En pahalı transferimiz 400 bin avro. Dos Santos’a 2 sene sonra 5 milyon avro vermesinler futboldan elimi ayağımı çekerim. İnsanların niyetlerini çok iyi biliyorum. Umarım başkan babasının bıraktığı sancağı daha yukarıya taşıyacak” ifadelerini kullandı.