Son 5 maçta galibiyet yüzü göremeyen ve büyük ölçüde performans düşüklüğü gösteren Gençlerbirliği’nde, kulüp yönetimi ile teknik ekip arasında uzun süredir yaşanan anlaşmazlık sonucu nihayet ipler koptu. Yapılan toplantıda teknik direktör İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın katılmadığı toplantıda, Başkan Vekili Niyazı Akdaş, Arif Ölmez, Genel Sayman Sinan Gürsoy’la, İbrahim Ölmez ve menejeri Emrah Yıldız arasında sürdürülen görüşmeler sonrasında taraflar karşılıklı olarak sözleşmeyi feshettiler.

Alınan bilgilere göre, yeni teknik direktör olarak Ümit Özat’la anlaşma sağlandığı ve Özat’ın yardımcı hocalarını arayarak bugün için sözleşme imzalayacakları öğrenildi.

Futbol kariyerinde Gençlerbirliği’nde uzun yıllar forma giyen Ümit Özat takım kaptanlığı da yapmıştı. Özat daha önce Elazığspor ile Samsunspor takımlarında teknik direktörlük görevini üstlenmişti.

Gençlerbirliği Kulübü’nün yaptığı açıklama da”İbrahim Üzülmez ve ekibine teşekkür ederiz” denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz sezonun devre arasında takımımızın başına geçen İbrahim Üzülmez ile karşılıklı anlaşma sonucunda yollarımız ayrıldı. Başta Üzülmez olmak üzere yardımcıları Atilla Gerin, Ümüt Şahin, Slavchce Vojneski, Hakan Yurtvermez ve Ivan Jovanovski’ye bugüne kadar takımımıza olan katkılarından dolayı teşekkür eder; bundan sonraki çalışma yaşamlarında başarılar dileriz.”