Süper Toto Süper Ligin 32. hafta maçında Teknik Direktör Dick Advocaat’ın takımı Fenerbahçe’yi konuk edecek Ankara takımı olan Gençlerbirliği öncelikle saha ve seyirci avantajını kullanarak Fenerbahçe önünde galip gelmek veya puan alarak maçı bitirmek istiyor.

Ankara 19 Mayıs stadında oynanacak maç saat: 20.00’de yapalacak maçı yönetecek hakem: Ümit Öztürk Spor Toto Süper Lig’de son haftalara girildikçe heyecan da artmaya devam ediyor.

Avrupa kupalarına gidecek ve ligden düşmeyi garantileyen takımlar belli olmaya devam ediyor. Artık tüm maçlar önemli, alınan ve kaybedilen tüm puanlar hayati değer taşıyor. Ligin 32. Haftasında Fenerbahçe Ankara’ya Gençlerbirliği deplasmanına gidiyor.

Fenerbahçe Ankara’ya ne kadar ziraat kupası’ndaki yenilginin moral bokuzluğuyla da gelmiş olsada bu maçı alarak tek düşüncesi olan ligi üst sıralarda bitirmek ve Avrupa yolunu açmak istiyor.

SAKAT OYUNCULAR

Gençlerbirliği’nde sakat ve cezalı oyuncu bulunmamaktadır.
Fenerbahçe’de (Fernandao) Kolu kırık olduğu için oynayamıyor. Uygar Mert Zeybek ve Fabiano Çapraz bağlarından sakat olduğu için oynayamayacak