Yalçın ERCAN/ANKARA – Gençlerbirliği’nde Mesut Bakkal’ın istifasının ardından, Beşiktaş maçına Mustafa Kaplan yönetiminde hazırlanan ancak Kaplan’ın bir sezonda iki takım çalıştırdığı için karşılaşmada görev alan alt yapı antrenörü Kürşad Koca, 2-1 yenildikleri maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını ancak Beşiktaş’ın daha istekli ve iyi bir oyun çıkardığını söyledi. Karşılaşmanın ilk yarısında olumlu bir futbol ortaya koyamadıklarını, ikinci yarıda ise oyunu dengelediklerini ama yakaladıkları fırsatlardan sadece birini gole çevirebildiklerini ifade eden Koca, “Maçın bitimine doğru pozisyon hatasından yediğimiz golden sonra iyi giden oyun düzenimiz ve etkinliğimiz kayboldu” diye konuştu.
Kürşad Koca, kalecileri Ferhat’a maç boyunca Beşiktaşlı taraftarların protestolarına da değinerek, “Ferhat, Galatasaray maçında yediği golün benzerini ligin ilk haftalarında yeseydi, buna kimse dikkat etmez, bu kadar göze gözükmezdi. Beşiktaş taraftarı çok yanlış ve anlamsız bir davranışta bulundu.
Galatasaray şampiyonluğu kazandı gibi bir izlenim yaratarak çeşitli yorumlar yapıldı ama, söylemek gerekirse Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şapkalarını önlerine koyup biraz düşünmeleri lazım.

Sürekli puan kayıplarını ve beceriksizliklerini başkalarına yüklemeye kalkışmasınlar. Devamlı gündeme getirdikleri o gol her kalecinin yiyebileceği talihsiz bir pozisyon. Son haftalara denk geldiği için bu kadar ön plana çıktı. Ayrıca biz de kulüp olarak o maçı kaybettiğimize çok üzüldük” dedi.