Yalçın ERCAN/ANKARA -Trabzonspor karşısında öne geçmelerine karşın, maçın son dakikalarında yedikleri golle önemli bir galibiyeti kaçırdıkları için oldukça üzgün olduklarını ifade eden Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, hücum gücü yüksek,Türkiye’nin en iyi takımlarından birine karşı fazla pozisyon vermeden mücadele ettiklerini ancak, kendilerinin de ön bölgede daha etkin ve üretken olamadıklarını söyledi.
Doğa Kaya’nın çift sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalmasının ardından 10 kişi kaldıkları bölümde, iyi bir oyun çıkardıklarını ve golü de bulduklarını belirten Bakkal, “Çok güzel bir gol bulduk. Son dakikalarda kalemizde gördüğümüz gol bizi üzdü. Yakaladığımız değerli bir galibiyet fırsatını koruyamadık.
Bursaspor’la oynadığımız kupa ve Karabükspor’la deplasmanda karşılaştığımız lig maçında aldığımız mağlubiyetlerden sonra, Trabzonspor maçı bizim için büyük önem taşıyordu. Ama istediğimiz gibi olmadı. Buna rağmen iyi gidiyoruz, sahip olduğumuz 36 puan bu zorlu ligde küçümsenmeyecek bir değer. Maça baktığımızda, iki takımın da temposu düşük gözüktü. Sadece son 15 dakika oldukça hızlı ve çekişmeli bir oyun oldu. Ne olursa olsun 10 kişiyle aldığımız bir puan da kazançtır.
Trabzonspor’a başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Bakkal, karşılaşmanın 66. dakikasında Doğa Kaya’nın kırmızı kart gördüğü pozisyon için, “Trabzonsporlu Erkan Zengin, ‘Ayağımda bir şey yok, Doğa ayağıma girmedi’ diyor. Hakem ise, ‘Bu defalık böyle yaptım’ diyor. Hiç yoktan maçı 10 kişi tamamladık. Kupa maçını da böyle kaybettik. Karabük’te El Kabir atılmıştı. Kartların yersiz olduğunu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.