Karne tatilinin başlamasıyla birlikte Mamak’ta bulunan gençlik merkezleri de öğrencilere yönelik çeşitli faaliyetlere imza atıyor. Mamak’ın ilklerinden olan ve Başaklı gençlerin yeni gözdesi Başak Gençlik ve Spor Merkezi 2015 Eğitim yılını başarıyla tamamlayan yaklaşık genç üyelerini Mamak Yüzme Havuzu’na götürdü. Mamak Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Karne tatiliyle birlikte öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda yüzme organizasyonu yapan Başak Gençlik Merkezi’nin yaklaşık 70 üyesi katıldı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Yoğun ve yorucu bir yılın ardından karnelerini alan gençlerimiz iyi bir tatili hak etti.
Gençlik merkezlerimizde yıl boyunca Mamaklı gençlere yönelik birçok başarılı organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bu merkezler gençler için son derece doğru birer adres oldu.
Aileler gönül rahatlığıyla çocuklarını, gençlerini buralara gönderebiliyor. Gençlik merkezlerimize gelen öğrenciler hem eğleniyor hem de çeşitli aktivitelerde bulunuyor” dedi.
Gençler ilk defa yüzme
havuzuna girdi
Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nin yaptığı yüzme organizasyonuyla ilk defa bir yüzme havuzuna gitme şansı bulduğunu dile getiren gençler çok mutlu olduklarını ve heyecanlı hissettiklerini söyledi.