Amerika’nın Yankton kentinde düzenlenen, Gençler Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda, makaralı yay genç erkekler kategorisinde Barış Tandoğan, Samet Can Yakalı ve Furkan Dernekli’den kurulu milli takımımız büyük bir başarı gösterdi ve finalde Amerika’yı 229-227 ile geçerek dünya şampiyonu oldu.
Yeşim Bostan, Dilara Sevindik ve Evrim Sağlam’dan oluşan makaralı yay, genç bayan takımımız 231 puanla 24 ok dünya rekorunun yeni sahibi oldu. Serdar Bortay Maraş, Mert Garip ve Emre Erkuş’tan kurulu makaralı yay, yıldız erkek takımımız da, 50 metre 216 ok toplam puanda 2038 puana ulaşarak dünya rekorunu kırdı. Böylece 235 puan toplayan yıldız erkekler bir dünya rekorunu daha egale etti. Eski rekor 234 puanla Kanada’ya aitti.
Bu sonuçlarla genç okçularımız, 3 dünya rekoru elde ederek büyük bir başarıya imza attılar. Ayrıca, makaralı yay yıldız erkekler kategorisinde yarışan Serdar Bortay Maraş, yarı finalde rakibi Jesse Sut’u 138-134 ile geçerekadını finale yazdırdı. Maraş, finalde karşılaştığı Macar Viktor Orosz’a elenerek dünya 2.si oldu.