Başbakan Bin Ali Yıldırım, Anamuhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesinde Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Ağustos tarihinde açılacak ve daha öncede adı belirlenen Yavuz Sultan Köprüsü için gelin Atatürk adını taşısın diye bir açılım koymuş.

 

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk siyasi tarihinde bir zaman hayal edemeyeceğimiz, rüyamızda görsek inanamayacağımız şeylere tanık oluyoruz. O nedenle Başbakan Bin Ali Yıldırım da kesip atmamış, konuyu Bakanlar Kuruluna götüreyim demiş. Türkiye bence artık güzel bir trende girdi. Muhalefet, hükümeti ile Cumhurbaşkanı ile bütünleşti. Tek vücut oldu. Bu yakalanan rüzgarı, ben 52 yıldır ilk defa görüyorum.

Türkiye’nin, sokaktaki insanın görmek istediği Türkiye’yi ilk defa yakaladık. Bu üçüncü köprü de de bugünlerin popüler vurgusu olan ’’Taçlandırma’’ bu köprüde bir kez daha ruh bulsun. Türkiye hep ikiye bölünmüştü. Osmanlı ve Cumhuriyet diye. İşte bu taçlandırma da bunların ikisi de bir noktada birleşsin. Yavuz Sultan Selim-ATATÜRK köprüsü olsun. İkiye bölünmüş Türkiye bir kez daha tek yürek, tek vücut olsun.

NEDEN Mİ?

Türkiye hep yıllardır bu iki başlılık yüzünden bir sürü siyasi badireler atlatmadı mı? Türkiye hep bunların bedelini ödemedi mi? İki ayrı Türkiye yaratılmak istenmedi mi? Oysa hep bir Türkiye vardı. Ancak birileri, birilerinin işine gelecek, Türkiye karğaşa, kaos için bunu hep kaşımadı mı? Kardeşi, kardeşe düşman edip, vurdurmadı mı? İşte gelin bu oyunlara artık son verelim. Bu oyunlarını da bozalım. Ellerinde artık Türkiye’yi karıştıracak birşey kalmasın. Dünyayı başlarına yıkalım. Ha Yavuz Sultan Selim, ha Atatürk, Ha Menderes köprüsü olsun. Önemli olan Türk milletinin benimseyeceği, kalbindeki isimler olsun. İsimler gelip geçicidir. Ancak sevgiler ve aşklar kalıcıdır. Onları kimse söküp atamamaz. Yakın tarihimizin, bugünkü Türkiye’yi bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ise bizim en yakın tarihimizdir. Yavuz Sultan Selim de olsun, Cumhuriyet Türkiyesini bize hediye eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te olsun. Bundan zarar değil, Türkiye’yi birleştiren en büyük unsur ortaya çıkar. Atatürk, bugünkü Türkiye’nin birleştiren çizgisi ve noktası olarak görüldüğü takdirde, Türkiye bir olur, diri olur ve tek yürek olur.

GELİN 26 AĞUSTOS TÜRKİYE’NİN YENİ BİR MİLATI OLSUN

O nedenle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu teklifi havada kalmasın. Gelin uzatılan bu güzel teklifi kabul edin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Yenikapı mitinginde olduğu gibi tüm Türkiye Türkiye’de tek yürek olsun. Bu sefer de Türkiye’de estirilen teröre karşı en güzel birlik ve beraberlik yanıtını verelim. Artık Türkiye eski değil. Tek yürek olmuş, istiklal mücadelesinde olduğu gibi kükreyen bir Türkiye imajını dünyaya mesaj olarak verelim. Bundan tek biri kazanır. Türkiye ve Türk milleti. Haydi Türkiye Yavuz Sultan Selim-ATATÜRK Köprüsünde bulaşım derim.