Çankayalıları bitkisel düzenlemelere özendirip, çevre bilincini ve yeşil alan sevgisini arttırmak amacıyla düzenlenen yarışma için başvurular 27 Nisan’da başlayacak ve 22 Mayıs’ta son bulacak.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in jüri başkanı olacağı yarışmaların diğer jürileri de uzmanlardan oluşuyor. Yarışmaya başvuranların bahçe, balkon ve teras düzenlemeleri ön elemesi ziraat mühendisi, peyzaj mimarı ve ziraat teknikerlerinden oluşan jüri tarafından yapılacak. Ön elemenin ardından bahçe, balkon ve teraslar, Taşdelen ve Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan’ın da aralarında bulunduğu büyük jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan yarışmacılara sembolik para ödülünün yanı sıra Ladin, Huş ağaçları ile yazlık çiçekler, gül ve bank gibi ödüller verilecek. Geleneksel yarışma her yıl olduğu gibi yine üç ayrı kategoride yapılacak. “Bahçe Düzenleme Yarışması”, “Balkon-Pencere Bezeme” ve “Teras-Çatı Bahçesi Düzenleme” dallarında gerçekleştirilecek yarışmaya katılabilmek için Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturuyor olmak yeterli. Ancak daha önceki senelerde dereceye girmiş olanlar bu yıl ki yarışmaya katılamayacak.
Bahçesine ve yeşil alanına güvenerek yarışmaya katılmak isteyen Çankayalıların Ziya Gökalp Caddesi No: 11 Kızılay adresinde bulunan Çankaya Belediyesi ana binasında bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne 27 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında başvurmaları gerekiyor.

FACEBOOK YORUMLARI