Bu güne kadar binlerce kişinin eğitim aldığı Mamak Belediyesi Konservatuarı eğitimlerine devam ediyor. Sanatseverin yanında olan MKM yalnızca hafta içi kurslarıyla değil hafta sonu kurslarıyla da eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Zamanı olan ve sanatla daha profesyonel şekilde ilgilenmek isteyen vatandaşlara yönelik Mamak Belediyesi Konservatuarı hafta içi akşam saatlerinde eğitim veriyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı hafta içi eğitimlere katılamayan sanatseverler için eğitim ve kurslar hafta sonu yapılıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül eğitimin her alanda olduğu gibi sanatta da son derece önemli olduğuna dikkat çekerek: “Mamak Kültür Merkezi eğitim çalışmalarına hem konservatuar hem de hafta sonu kursları olmak üzere tüm hızıyla devam ediyor. Profesyonel ve disiplinli bir şekilde eğitimlerini sürdüren konservatuar binlerce mezun verdi. Konservatuar haricinde hafta sonu kurslarıyla da eğitim yedi gün devam ediyor. Mamak Kültür Merkezi sanatın ve sanatçının hizmetinde” dedi.
Hafta sonu yüzlerce sanatsever eğitimde
MKM hafta sonu kursları arasında ud, keman, saz, gitar, ney bulunuyor. Enstrüman kurslarında hafta sonu gelen toplam öğrenci sayısı 1384. Enstrüman kursları arasında en yoğun talebi 539 öğrenciyle gitar kursu alıyor. Yine hafta sonu tiyatro kurslarında büyüklerde 186 küçüklerde 188 öğrenci eğitim görüyor. Drama kursunda 185 kursiyer bulunuyor. Ayrıca Halk oyunları kurslarında büyüklerde 106, küçüklerde 58 öğrenci bulunuyor. Hafta sonu kurslarında Türk Sanat Müziği 42, Türk Halk Müziği 61 ve Tasavvuf Müziği Korosu da 13 kişi ile eğitimlerini sürdürüyor.