Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları 2017 (EYOF) için sporcuların hazırlıkları devam ederken, Alp Disiplini Milli takım Antrenörü Serhat Aktaş, yalnız sporcuların değil kentin ve pistlerin durumunu anlattı.

Aralık ayında yapılan seçmelerde Türkiye’yi alp disiplini’nde temsil edecek dört kız, dört erkek sporcuların belli olmasıyla birlikte, düzenlenen kamplar ve yarışlarla hazırlıklarının devam ettiğini belirten Aktaş, çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Aktaş, kış sporlarının Türkiye’de geleneksel olarak daha yeni yerleşen, yeni kültür hâline gelen bir alan olduğunu söyleyerek, “Biz de elimizde devletimizin vermiş olduğu imkanlarla bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“EYOF 2017’den sonra yapılan düzenlemelerle birlikte geleceğe daha umutla bakıyoruz, daha başarılı olacağımızı düşünüyoruz” diyen Aktaş, bu organizasyonun Erzurum’un turizmine, yaşantısına da çok büyük bir sosyal katkısı olacağına inandığını belirtti.

EYOF 2017’nin Bosna Hersek’in hazırlanamamasından dolayı Türkiye’ye verildiğini hatırlatan Aktaş, “EYOF büyük bir organizasyon ve bize getirisi olacak.

Organizasyon için hazır olabileceğimiz zaman daha kısıtlıydı bizim için ama elimizden gelenin en iyisini yaptık. Şu an tesislerimizle, pistlerimizle ve sporcularımızla; her şeyiyle tam anlamıyla hazırız” diye konuştu.

Palandöken Kayak Merkezinde kullanılan suni kar ve pistlerdeki gece aydınlatmasıyla geç saatlere kadar kayak zevki imkânı da sunulduğunu belirten Aktaş, “EYOF 2017’de slalom etabını gece yapmayı düşünüyoruz ve bu da Avrupa’da bir ilk olacak” ifadelerini kullandı.