Gebze Teknik Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans yapan 829 öğrenciye diplomaları törenle verildi. Yüksek lisans yapan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan diplomasını eşinin elinden aldı.

Gebze Teknik Üniversitesi’nde mezuniyet töreni üniversitenin bahçesinde yapıldı. Törene, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Gebze Teknik Üniversitesi’ndeki törene katılacağı bildirilen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık programa katılamadı. Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün törende yaptığı konuşmada,

“Üniversitemiz eğitim alanında dünya liglerinde. Üniversitemiz ülkenin en iyi onuncu üniversitesi olarak açıklandı. Yapılan itirazın ardından sıralamada en iyi beşinci üniversite olarak yer aldı. Tıp fakültesi olmayan üniversiteler arasında ikinci sırada yer aldık. Öğrencilere ve mezunlarına ABD Silikon Vadisi’nde kuluçka merkezi kuruyoruz. Star Türk kuluçka merkezi ile üniversite gençlerini dünyaya açacağız. Silikon Vadisi’nde yeriniz hazır. Hayal edin, fikir edinin bizler de hayata geçirilmesi anlamında elimizden geleni yapalım. Artık yepyeni bir döneme giriyorsunuz. Ömrünüzün geri kalanında ülkemize ve milletimize olan sadakatini asla kaybetmeyin”

KAYMAKAM DA MEZUN OLDU

Konuşmaların ardından üniversiteyi derece ile bitiren öğrencilere ve diğer mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Gebze Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaparak mezun olan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’a diplomasını, eşi Emine Arslan ve Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından verildi.