Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan bir lastik kaplama fabrikasının buhar kazanı patladı. Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamada fabrika yıkılırken, çevredeki işyerlerinde de hasar oluştu.

Buhar kazanı patlaması sabah erken saatlerde KÜSGET sanayi sitesi D Blok’ta bir lastik kaplama fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre; eski lastiklere kaplama yapmak için kullanılan buhar kazanında henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Kentin bir çok noktasından duyulan patlamanın şiddetiyle fabrika tamamen yıkılırken, çevredeki bir çok iş yeri de büyük hasar gördü. Patlamayı duyanların haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekiplerin ilk incelemesinde ölen ya da yaralananın bulunmadığı tespit edildi.

Polis ve itfaiye ekiplerinin ilk incelemesinde ise patlamanın buhar kazanından kaynaklandığı belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Organize Sanayi

Organize sanayi bölgesi, sanayinin etkinliğini ve kentte düzenli yerleşmeyi sağlamak amacıyla,sanayi tesislerini bir araya toplayarak sanayi kuruluşlarının ulaşım, kentsel toprak, enerji, yakıt, su, endüstriyel atıksu arıtma tesisi, hammadde gibi altyapı ve gereksinmeleriyle ilgili kolaylıkları bir arada bulunduran, bunun yanı sıra sanayinin çevreye olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla atık yönetim politikaları uygulayan, özel olarak planlanan ve imar planlarında da yer verilen bölge türüdür. Yapımına kamu otoritesi karar verir.