Batının kukla terör örgütü Daeş (Işid) bu kez çirkin yüzünü Gaziantep’te gösterdi. Merkez ilçelerden Şahinbey ilçesindeki bir düğüne canlı bomba saldırısı yapan hainler bu yazının yazıldığı an itibarıyla 51 vatandaşımızı şehit ettiler. 67 yaralı içerisinde durumu ağır olan yaralılar var. Şehit sayısının daha da artması kaçınılmaz gibi.

Gazi şehrimiz, Gaziantep yıllardır yüzbinlerce Suriye sığınmacısına ev sahipliği yapmaktaydı. Suriye sınırına yakınlığı sebebiyle güvenlik endişesi yıllardan beri Gazianteplileri endişelendirmekteydi. Ankara ve İstanbul’da yaşanan terör saldırılarını planlayan kişilerin Gaziantep’te karargâh kurmuş olması da bu endişeleri artırmaktaydı.

Bu saldırının son olmasını dilemek aşırı iyimserlik olur. PKK terörü de, Daeş terörü de daha çok can yakacak gibi. Bunu önlemek için tedbir almak elbette devletin görevi. Ancak vatandaş olarak bizlere düşen görev de güvenlik güçlerimize yardımcı olmaya çalışmak.
Burada bilmemiz gereken şey Türkiye’nin uzaktan kumandalı, planlı bir saldırının hedefi olduğudur. Bu olaylar sadece uluslararası hain planın birer parçası. Amaç belli: Türkiye’yi tökezletmek ve Batı’nın çekim merkezinde kalmaya mecbur etmek. Bunu artık Türk toplumunun büyük bir çoğunluğu kabul etmektedir.
Gaziantep saldırısını yapan 12 veya 14 yaşında bir çocuk olsa da onun canlı bomba yeleğini giydiren ve masum bir kına gecesinin içerisine gönderenler elbette bir bombadan çok daha fazla bir etki beklemekteler.

Bu gafiller ve bu hainler istiyorlar ki Türkiye’de Türk- Kürt çatışması çıksın. Türkiye’de Alevî- Sünni tartışması çıksın. Türkiye Fetö ile mücadelesinde kuvvet kayıp etsin. Bir kısım gafiller de bu olayı yaptıranların adına bakarak bunu içlerindeki İslâm düşmanlığını açığa vurmak için bir fırsat olarak görsünler.
Şimdi bu olayı Türk- Kürt gerginliğine döndürmek isteyenler çıkabilir. Bunlar suret-i hakdan görünerek ortalığı karıştırmak isteyebilirler. Halkın üzüntüsünü polise nefret şekline sokacak provokasyonlar içerisine girebilirler.
Gaziantep Saldırısı bizi birbirimize daha çok bağlamalıdır. 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni bu millet nasıl boşa çıkardı ise bu saldırıları da boşa çıkaracaktır. Millet ve devlet düşmanları ise ellerindeki kanla kıyamete kadar lanetleneceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yükselmesinden rahatsız olan Batılı dostlarımızın yarattığı bu terör örgütü şimdi Türkiye’yi vursa da sonunda kendileri de bu hedefin merkezi olacaktır.
Gaziantep, Türkü ile Kürd’ü ile, Arab’ı ile bu hainlere gereken dersi verecek ve hain emellerini kursaklarında bırakacaktır. Başın sağ olsun güzel şehir. Başınız sağ olsun güzel insanlar.