SİVAS Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki gazetecilik laboratuvarına, 2009’da helikopter kazasında yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş ‘in adı verildi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle program düzenledi. Okul konferans salonunda düzenlenen programa Sivas Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile kentte görev yapan basın mensupları katıldı. Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığını belirterek, “Basın önemli bir konu. Akşam televizyonun karşısına geçiyoruz. Haberleri pişmiş bir şekilde izliyoruz. Gazeteciler dağda, kışta, yolda, savaş altında, bombalar altında bizim için çalışıyorlar biz daha iyi doğru bilgiyi alalım, doğru kaynaklardan doğrusunu öğrenelim diye bizim için çalışıyorlar. Çağımızın en önemli mesleklerinden birisi ama bu noktada emeklerinin karşılığını ne kadar alıyorlar bu da tartışılır” dedi. Ardından günün anısına kentteki basın kuruluşu temsilcilerine plaket takdim edildi.

SIVAS SEHIT USTEGMEN CEMALETTIN YILMAZ MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI'NDE 10 OCAK CALISAN GAZETECILER GUNU NEDENIYLE PROGRAM DUZENLEDI. DUZENLENEN PROGRAMDA ACILISI GERCEKLESTIRILEN GAZETECILIK LABORATUVARINA GAZETECI ISMAIL GUNES'IN ADI VERILDI. (FOTO:HUSNU UMIT AVCI/SIVAS-DHA)
SIVAS SEHIT USTEGMEN CEMALETTIN YILMAZ MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI’NDE 10 OCAK CALISAN GAZETECILER GUNU NEDENIYLE PROGRAM DUZENLEDI. DUZENLENEN PROGRAMDA ACILISI GERCEKLESTIRILEN GAZETECILIK LABORATUVARINA GAZETECI ISMAIL GUNES’IN ADI VERILDI.
(FOTO:HUSNU UMIT AVCI/SIVAS-DHA)

Okul yönetiminin aldığı karar doğrultusunda 2009’da Kahramanmaraş’ta BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nin helikopterinin düşmesi sonucu yaşamını yitirenler arasında yer alan gazeteci İsmail Güneş’in adı, gazetecilik laboratuvarına verildi. Laboratuvarın açılışı, gazeteci İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş’in de katılımıyla törenle açıldı.