Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, transferde Alman yıldız Podolski’nin başlangıç olduğunu ifade ederek, “Belki önümüzdeki günlerde Neymar ve Messi, Galatasaray’ın üçüncü ve dördüncü 10 numaraları olabilirler” dedi.

Özbek, GS TV’de katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. 11 Temmuz’da olağanüstü genel kurul çağrısı yaptıklarını belirten Özbek, “Başkan yardımcısı olduğum dönemde kulübün fotoğrafını çekmiştim. Şimdi 3 yıllığına bu görev verildi ve bazı projeleri hayata geçirmek zorundayız. Biz atacağımız her adımı genel kurul ile paylaşacağız. Bilgi verip, yetki isteyeceğiz. Bildiğiniz gibi Galatasaray çok büyük bir holding seviyesinde. Kendi kaynaklarına müracaat ettiği gibi finansman kuruluşlarıyla da irtibat halinde olması gerekiyor. Bankalara, bazı kuruluşlara borçlarımız var. Bazı borçların yapılandırılmasını gündeme getireceğiz. Ben Galatasaray’ın yönetiminde kaldığım sürece kulübe yeni kaynaklar kazandırmak istiyorum. İstediğim yetkinin bir kısmı buna yöneliktir” değerlendirmesini yaptı.

Transferlerin teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun isteği doğrultusunda yapıldığını vurgulayan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “Bir socut ekibimiz var. Onlar bize rapor sunuyor. Teknik ekip kendi kadrosundaki eksiklikler çerçevesinde scout ekibiyle yapılan toplantı sonucunda transfer hedefleri tespit ediliyor. Teknik ekibin scout ile yaptığı görüşme sonucu yönetimin önüne geliyor. Ama biz sportif manada sporcuların kapasiteleri açısında çok bilgi sahibi değiliz. Bu nedenle o raporlar çerçevesinde transferleri yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUĞUMUZUN GÖLGELENMESİ İÇİN YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”
Bilal Kısa ve Sabri Sarıoğlu transferleri ile ilgili eleştirilere cevap veren Özbek, “Bilal için teknik ekip son derece olumlu bir rapor verdi. Sabri ile ilgili yansımalar oldu. Burada Sabri yasaklı döneminden sonra yaklaşık 20 maçın üzerinde oynadı. Hamza Hoca’nın verdiği raporda Sabri’nin takımda kalmasını istedi. Verdiğimiz ücretlere baktığımız zaman bugünkü piyasaya göre değerlendirilmeli. Ben iki oyuncu hakkında yapılan tenkitleri biraz maksatlı buluyorum. Daha sezonun başında bu transferlere yapılan eleştirilerin rakiplerimiz tarafından çıkarıldığını ve şampiyonluğumuzun gölgelenmesi için yapıldığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BELKİ NEYMAR VE MESSI…”
Özbek, yeni transfer Alman yıldız Lukas Podolski ile ilgili ise, “Podolski’yi uzun süredir izliyoruz. Galatasaray’a çok yakışır bir transfer yaptık. Dünya devi Almanya ve Hollanda’nın 10 numaraları Galatasaray’da oynuyor. Geriye iki tane 10 numara kalıyor, Messi ve Neymar. Belki önümüzdeki günlerde Neymar ve Messi, Galatasaray’ın üçüncü ve dördüncü 10 numaraları olabilirler” dedi.